Plastikowe elementy samochodu z czasem ulegają zniszczeniu. Ładna z początku powierzchnia utlenia się i oryginalny kolor blaknie, pojawiają się smugi, przebarwienia, a nawet uszkodzenia mechaniczne. Nawet najlepszej jakości tworzywo sztuczne nie jest tak odporne na działanie warunków atmosferycznych jak choćby polakierowana karoseria. Sposobem na to jest właśnie lakierowanie.

Jak odnowić zniszczone plastiki w aucie?

Zniszczone wraz z upływem czasy plastikowe elementy w aucie szpecą je. Zderzaki, listwy boczne, nadkola i inne elementy plastikowe można pomalować i przywrócić im ładny wygląd. Jest to rozwiązanie polecane, gdy inne sposoby na poprawę ich wyglądu nie przynoszą skutku.

Wiele osób stosuje różnorakie czernidła i inne substancje, opalanie opalarką, ale są to rozwiązania tymczasowe i z reguły pomagają na krótko. Natomiast lakier do plastiku to rozwiązanie na lata, jeśli tylko będzie zaaplikowany w odpowiedni sposób.

Gdzie kupić lakier do plastiku?

Lakier to plastikowych elementów samochodu jest już coraz powszechniej dostępny. Najlepiej udać się po niego do dobrego sklepu motoryzacyjnego. Tam jest największy wybór rodzajów, kolorów, a w razie potrzeby można liczyć na fachową pomoc sprzedawcy.

Lakiery do plastiku najczęściej mają formę sprayu tak jak inne lakiery. Najpopularniejsze kolory to czarny, szary, biały, ale można też spotkać inne kolory i być może nawet uda się dopasować lakier pod kolor karoserii. Są wśród nich tzw. lakiery strukturalne, które tworzą powłokę o strukturze jaką ma oryginalnie plastikowy element. Są też wersje matowe i błyszczące.

Sposób użycia lakieru do plastiku

Przed użyciem lakierów do plastiku należy się dokładnie zapoznać z instrukcją producenta. Poszczególne marki mogą mieć bowiem szczególne wymagania i zalecenia. Generalną zasadą jest jednak, aby malowana powierzchnia była czysta, odtłuszczona specjalnym preparatem lub benzyną ekstrakcyjną oraz wolna od innych substancji, w tym silikonów i innych lakierów. Ubytki należy wypełnić szpachlą do plastików i zatrzeć papierem ściernym.

W zależności od pokrycia, plastiki maluje się raz lub dwa razy. Pomiędzy malowaniami konieczna jest przerwa podana przez producenta. Po wyschnięciu element jest gotowy. Samo malowanie nie jest trudne, ale w razie potrzeby można przećwiczyć cały proces na jakimś zbędnym kawałku plastiku.

Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here