Monitoring GPS - skuteczne zabezpieczenie auta

Kupno nowego samochodu jest dla każdego z nas ogromnym przeżyciem. Nie chcielibyśmy na pewno, by niedługo ktoś nasze cacko ukradł z parkingu pod blokiem. Nawet pomimo solidnych zabezpieczeń producenta, takich jak alarm czy immobiliser, złodzieje potrafią sobie poradzić. Czy jesteśmy wobec tego bezbronni, pozostaje jedynie wykupienie miejsca w garażu podziemnym? Okazuje się, że wcale nie.

Śledzenie pozycji auta
Jeśli będziemy dokładnie znali pozycję samochodu, to jego skuteczna kradzież będzie o wiele trudniejsza, lub w ogóle niemożliwa. Skuteczna – czyli bez możliwości odzyskania takiego pojazdu. Lokalizator GPS będzie na bieżąco wskazywał gdzie aktualnie znajduje się samochód i jak trasę jego poruszania się. Umożliwi to policji podjęcie natychmiastowej interwencji. Jeśli tylko auto zmieni położenie, w sytuacji gdy drzwi pozostaną zablokowane (np. pojazd zostanie załadowany na lawetę przez złodziei), automatycznie zostaną powiadomione organa ścigania. Również my zostaniemy poinformowani, na przykład poprzez komunikat wysłany na telefon komórkowy. Będziemy dzięki temu wiedzieli co się dzieje.

Rozwiązanie dla flot
Nie tylko osoby prywatne mogą zrobić dobry użytek z instalacji monitoringu GPS samochodów. Będzie to również bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli floty pojazdów, na przykład firmy kurierskiej. Jeżeli pod opieką posiada ona kilkadziesiąt, lub nawet kilkaset aut, brak jednego z nich może być w ogóle trudno zauważyć, a w sytuacji ewentualnej kradzieży liczy się przecież czas. Monitoring pojazdów pozwoli dyspozytorowi na śledzenie pozycji wszystkich samochodów w czasie rzeczywistym, może dodatkowo informować z jaką prędkością jedzie dany kierowca, czy nie opuścił dozwolonej strefy, czy nie załatwia prywatnych spraw w czasie pracy i tak dalej. Instalacja systemu jest bardzo prosta, więc nie ma żadnego problemu by wyposażyć w niego nawet bardzo dużą ilość aut w krótkim czasie.

Podsumowując, lokalizator samochodu może być bardzo przydatnym rozwiązaniem zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla dużej firmy posiadającej sporą flotę aut. Nadaje się on do instalacji zarówno do małego auta miejskiego jak i dużego auta dostawczego, a także ciężarówki. Montaż jest prosty i można go wykonać w krótkim czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here