usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Nasz samochód podczas codziennego użytku narażony jest na liczne wgniecenia. Spowodowane są one przez różne czynniki: gradobicia, stłuczki czy akty wandalizmu. Jednak w ostatnich latach usuwanie wgnieceń jest dużo prostsze, nie wiąże się już zawsze z koniecznością lakierowania! W tym artykule dowiesz się tego, w jakich sytuacjach możliwe jest usuwanie wgnieceń bez lakierowania i z jakimi kosztami wiąże się ta usługa.

Kiedy możliwe jest usunięcie wgnieceń bez lakierowania?

Usunięcie wgnieceń bez lakierowania jest najczęściej możliwe, gdy doszło do niewielkich uszkodzeń podczas drobnej stłuczki lub na skutek gradobicia. Wiąże się to z faktem, czy w samochodzie został uszkodzony lakier, czy pojawiły się na nim odpryski lub rysy.

Jednak w niektórych sytuacjach ciężko jest usunąć wgniecenie. Kiedy lakier twojego samochodu uległ większemu uszkodzeniu, to zazwyczaj konieczne jest skorzystanie z usług lakiernika. Również w przypadku bardzo poważnych wgnieceń ich usunięcie będzie się wiązało z koniecznością lakierowania auta.

Ile trwa usuwanie wgniecenia bez lakierowania?

Usunięcie typowego wgniecenia karoserii bez lakierowania zajmie profesjonalnej firmie około 30-40 minut. Jeżeli sami chcemy zająć się tym zadaniem, prawdopodobnie będzie to wymagać więcej czasu i zaangażowania. A gdzie szukać specjalistów od takiej naprawy karoserii? Usuwanie wgnieceń bez lakierowania to specjalność firmy Wgniecenia.pl, która już od ponad 15 lat zajmuje się tym, wykorzystując specjalistyczną technikę PDR (Paintless Dent Repair). Polega ona na wyprostowaniu uszkodzeń karoserii samochodu, przy wykorzystaniu jej podatności na wszelkie odkształcenia.

Ile kosztuje usługa usuwania wgniecenia bez lakierowania?

Cena usunięcia wgniecenia bez lakierowania zależy od rodzaju i rozległości uszkodzenia. Kwoty naprawy małych wgnieceń wielkości monety zaczynają się już od około 100 złotych, a w przypadku poważniejszych wgnieceń, spowodowanych np. intensywnym gradobiciem lub kolizją, koszt bez lakierowania może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. O cenie naprawy decyduje też materiał, z jakiego wykonano uszkodzone elementy.

Jakie są największe zalety usuwania wgnieceń bez lakierowania?

Usunięcie wgniecenia bez lakierowania sprawi, że twój samochód będzie dobrze się prezentował, a skutki uszkodzeń karoserii nie będą widoczne gołym okiem. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, kiedy będziesz chciał sprzedać swoje auto. W takim momencie o wycenie samochodu decydują detale. Jeśli będzie widać, że światło załamuje się w miejscu uszkodzenia, to cena może lekko spaść. Jednak unikniesz tego, kiedy zdecydujesz się na usunięcie wgniecenia bez lakierowania.

Pamiętaj też o tym, że lakierowanie jest czasochłonne i wiąże się z dużymi wydatkami. Warto tych kosztów uniknąć, jeśli tylko jest to możliwe. Stosowanie metody PDR przy usuwaniu wgnieceń może obniżyć koszty naprawy samochodu nawet o połowę, w porównaniu do tradycyjnych metod.

Czy można samemu usunąć wgniecenie w samochodzie?

Możesz sam dokonać naprawy, ale pamiętaj o tym, że to profesjonalne firmy posiadają niezbędne technologie i doświadczenie w usuwaniu wgnieceń. Warto więc czasem wydać trochę pieniędzy, w zamian uzyskując dobrze wykonaną robotę i pewność, że auto będzie prezentowało się równie dobrze, jak przed uszkodzeniem.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here