Prawo jazdy

W dzisiejszych czasach prawo jazdy ma prawie każdy dorosły. Bez samochodu niektórzy nawet nie potrafią sobie wyobrazić życia, szczególnie jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, lub na wsi. Tym bardziej jeżeli ktoś pracuje jako kierowca i zarabia na życie jazdą samochodem. Jednak bez względu na to ile jeździmy i czym jeździmy to wszystkich kierowców łączy jedna rzecz – każdy z nas zaczynał uczyć się jazdy w słynnym samochodzie z literą ‘L’ na dachu. Nikt nie rodzi się mistrzem kierownicy, tego wszystkiego trzeba się nauczyć. Właśnie dlatego odpowiednia szkoła jazdy jest ważna, by przygotowała dobrze nie tylko do samego egzaminu, ale również do przyszłej, samodzielnej jazdy samochodem.

Jednak tutaj mogą pojawić się pytania dotyczące tego jaką szkołę wybrać. Otóż nie zawsze ta najpopularniejsza i najtańsza jest najlepszym wyborem. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie rankingu zdawalności kursantów danej szkoły. Jednak nie tylko to się liczy. Ważna jest także atmosfera podczas jazd, czyli to jacy instruktorzy są zatrudnieni w danej szkole. Właśnie z tego powodu dobrym pomysłem może okazać się czytanie opinii o danej szkole i jej instruktorach. Czasem lepiej wybrać szkołę, która pod względem zdawalności jest trochę niżej w rankingu, ale ma lepsze opinie. Pamiętaj że w “elce” spędzisz całe 30 godzin, dlatego dobrze by było, aby ten czas minął w przyjemnej atmosferze. Dlatego warto zajrzeć na przykład tutaj: http://qmobil.pl/

Przyszli kierowcy zastanawiają się także czego mogą wymagać egzaminatorzy podczas egzaminu praktycznego. Otóż egzamin zaczyna się od jazdy po łuku oraz ruszania ze wzniesienia. Po wyjeździe z placu na miasto, egzaminator sprawdzi podstawowe umiejętności, czyli zawracanie z infrastrukturą, jazda po rondzie, czy parkowanie. Parkowań jest kilka rodzajów, bo może być prostopadłe, skośne, czy najgorsze – równoległe. Jednak możesz być spokojny – 30 godzin jazd z pewnością wystarczy żeby to wszystko opanować. Najważniejsze jest to, aby podczas egzaminu stres nie wygrał. Jeśli podejdziesz na spokojnie to mniejsza będzie szansa na popełnienie błędu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here