W sklepach znajdziesz mnóstwo nowoczesnych preparatów do pielęgnacji auta. Niektóre produkty są bardzo praktyczne, choć niewielu kierowców wie, że takie środki w ogóle istnieją. Jakie preparaty powinieneś mieć na wyposażeniu, gdy chcesz by samochód zawsze dobrze się prezentował?

Praktyczne chusteczki do auta

Chusteczka do czyszczenia ptasich odchodów – szukasz sposobu na to, by szybko pozbyć się zabrudzeń pozostawionych przed gołębie i inne ptactwo? Prostą metodą na sprawne usunięcie odchodów są dedykowane do tego celu chusteczki. Wystarczy przetrzeć lakier i szyby, by nieczystości zniknęły – bez sięgania po dodatkowe preparaty w sprayu. Chusteczka nasączona substancją nie pozostawi smug na Twoim aucie. Możesz też wykorzystać ten produkt do pielęgnacji gumy wycieraczek.

Chusteczki do usuwania wosku – wśród zestawu praktycznych auto kosmetyków warto mieć też chusteczki do usuwania wosku, czyli np. niepożądanych warstw po myciu w myjni. Za ich pomocą łatwo pozbędziesz się również smug oraz tłustych nalotów na lakierze. Opakowanie zawiera chusteczki mokre i suche. Pierwsze pozwalają na pozbycie się niepożądanych nalotów i warstw. Natomiast za pomocą suchej chusteczki można od razu wypolerować przemytą powierzchnię.

Auto kosmetyki w sprayu

Anty-para – to preparat, który nie tylko poprawia wygląd auta, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Jak sama nazwa wskazuje, anty-para umożliwia ochronę lusterek i szyb przed osadzaniem pary wodnej, dzięki czemu nie grozi Ci utrata widoczności. Polecamy takie auto kosmetyki również do kasków motocyklowych oraz gogli. Aby zastosować też środek wystarczy umyć i odtłuścić powierzchnię pianką, a następnie spryskać szybę, rozetrzeć preparat i wypolerować. Anty-pary używa się przede wszystkim na wewnętrznej stronie szyby.

Preparat do czyszczenia silnika – jak zadbać o czystość i długowieczność silnika? Najlepiej za pomocą specjalnego preparatu, który rozpuści i usunie stary brud. Za pomocą takiego środka pozbędziesz się resztek smaru, olejów i osadów oraz zadbasz o ochronę elementów przed korozją. Dodatkowym atutem jest efekt estetyczny w postaci miłego dla oka blasku, co może się przydać np. przy prezentacji auta na sprzedaż albo oddawania go klientowi. Preparat do czyszczenia silnika powinien być stosowany na zimny silnik. Wystarczy spryskać nim powierzchnię, poczekać 2-3 minuty i spłukać.

Spray do usuwania owadów – jedną z największych zmor miłośników perfekcyjnie wypucowanych aut są owady przyklejające się do szyby i karoserii. Na szczęście możesz się ich szybko pozbyć, dzięki auto kosmetykom do usuwania owadów. Aby zmyć nawet mocno przyschnięte resztki, wystarczy spryskać powierzchnię, poczekać minutę i przetrzeć szmatką.

Spray do uporczywych zabrudzeń – jeszcze większą zmorą od owadów mogą się okazać resztki smoły czy żywic. Zwykły szampon do auta sobie z nimi nie poradzi, więc najlepiej sięgnąć po specjalny środek. Preparat należy rozprowadzić po brudnej powierzchni, przetrzeć szmatką i obficie spłukać. Takie środki są bardzo mocne, więc najlepiej wypróbować je najpierw w mało widocznym miejscu. Nie należy ich też używać na rozgrzany lakier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here