Pocztex – tani kurier Poczty Polskiej

0
2036

W dobie dynamicznego rozwoju handlu w internecie, z usług logistycznych korzystają nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Kupujący i sprzedający szczególnie upodobali sobie przesyłki kurierskie, czyli przewozy paczek z adresu na adres bez konieczności nadawania ich w specjalnych punktach. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się usługi Pocztexu – kuriera Poczty Polskiej.

Kurier Poczty Polskiej

Pocztex to usługa kurierska świadczona przez Pocztę Polską, która jest spółką publiczną, należącą w stu procentach do Skarbu Państwa. Paczki kurierskie Poczty Polskiej podróżują po kraju wraz z typowymi listami i przesyłkami pocztowymi. Ich odbiorami od nadawców i dostawami do odbiorców zajmują się regularnie zatrudnieni na poczcie listonosze. Z tego względu, kurier Pocztex ma ogólnopolski zasięg bez wyjątków terytorialnych i działa równie sprawnie co inne firmy kurierskie, jednocześnie oferując konkurencyjne cenowo przesyłki, które chętnie wybierane są np. przez kupujących w internecie.

Rodzaje przesyłek

Kurierem Pocztexu można wysyłać zarówno typowe listy i przesyłki o małych gabarytach, jak i wielkoformatowe paczki. Poczta Polska proponuje kilkanaście rodzajów przesyłek kurierskich Pocztex – od standardowej, której cena zależna jest od gabarytu, przez ekspresową realizowaną w 48 lub 24 godziny, aż po niestandardową, ubezpieczoną, o zadeklarowanej wartości czy też z możliwością otworzenia w obecności kuriera. Podobnie jak w innych firmach kurierskich, tak i w usłudze Pocztex Poczty Polskiej można skorzystać także z paczek za pobraniem oraz do rąk własnych.

Jak nadać paczkę Pocztex?

Paczkę Pocztex można nadać na kilka sposobów. Pierwszym, tradycyjnym, jest zaadresowanie jej w stacjonarnym punkcie Poczty Polskiej. Drugim, nieco bardziej wygodnym, bo niewymagającym oczekiwania w kolejkach, jest nadanie przesyłki za pośrednictwem e-serwisu Poczty Polskiej – w tym przypadku, paczka do wysyłki odbierana jest przez listonosza w miejscu nadania. Istnieje także możliwość nadania przesyłki Pocztex za pośrednictwem platformy logistycznej. Nowoczesny serwis epaka.pl umożliwia łatwe i szybkie nadawanie paczek Pocztexu z poziomu strony internetowej i aplikacji mobilnej.

Dlaczego epaka.pl?

Epaka.pl współpracuje z Pocztą Polską i innymi firmami kurierskimi od kilku lat, dzięki czemu korzysta z preferencyjnych warunków cenowych nadawania przesyłek Pocztex. Wysyłając paczkę przez epaka.pl, można więc niejednokrotnie zapłacić mniej niż dokonując tego samego na poczcie. Platforma udostępnia liczne porady dotyczące pakowania i nadawania przesyłek, a jej system nadawczy pomaga w skonfigurowaniu usług logistycznych w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować je do potrzeb.

Pocztex Poczty Polskiej w niczym nie ustępuje usługom świadczonym przez profesjonalne firmy kurierskie. Przesyłki Pocztex, niezależnie od gabarytu i typu, można nadawać na poczcie, w internecie lub w epaka.pl. Ostatnie rozwiązanie rekomendujemy osobom, które nie mają doświadczenia w nadawaniu paczek (platforma udostępnia klientom praktyczne porady), a także chcą zaoszczędzić. Operator oferuje konkurencyjne, często niższe niż na poczcie ceny przesyłek kurierskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here