Kiedy i jak zamówić lawetę w Krakowie

Czasem nie mamy wpływu na to co wydarzy się na drodze i kiedy stajemy się uczestnikami kolizji bądź wypadku samochodowego lub kiedy pojazd zwyczajnie odmawia nam posłuszeństwa, możemy być zmuszeni do wynajęcia lawety, która przewiezie samochód do najbliższego warsztatu samochodowego. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług lawety, nie decydując się na nie zawsze bezpieczne holowanie przez znajomego, albowiem możemy jeszcze bardziej uszkodzić już zepsuty samochód, przez co jego naprawa będzie jeszcze droższa. Warto także pamiętać, że jeżeli samochód uległ uszkodzeniu w wyniku kolizji bądź wypadku samochodowego, ubezpieczyciel będzie wymagał skorzystania z usług profesjonalnej lawety, aby ten nie został jeszcze bardziej uszkodzony. Nie dostosowanie się do wymogów ubezpieczyciela, może nas kosztować brak bądź zaniżenie kwoty wypłaconego odszkodowania, jeżeli do wypadku doszło nie z naszej winy.

Kiedy jest potrzebna laweta?

Kiedy na drodze dochodzi do poważnej kolizji, w której nie ma poszkodowanych żadnych osób, ale w samochodzie odpalają się poduszki powietrzne, laweta Kraków może być nieuniknioną usługą, aby nasz pojazd nie uległ dalszemu uszkodzeniu. zaraz po wypadku tak naprawdę nie wiemy jakie części wewnątrz samochodu zostały uszkodzone i czy jego holowanie jest bezpieczne. Dlatego najlepiej skorzystać z lawety w Krakowie i pozwolić bezpiecznie przewieźć go do wskazanego warsztatu samochodowego. Nawet jeżeli usługa lawety będzie kosztowna, pamiętajmy że mamy prawo ubiegać się o zwrot kosztów od ubezpieczyciela z OC sprawcy wypadku.

W jakich jeszcze sytuacjach jest potrzebna laweta? Czy uszkodzony pojazd znajdujący się na naszej posesji można odholować do warsztatu samochodowego? Jeżeli jest to niewielkie uszkodzenie, z którego w pełni zdajemy sobie sprawę, możemy go bezpiecznie odholować. Jeżeli jednak nie do końca wiemy na czym polega uszkodzenie naszego pojazdu, bezpieczniejszą opcją dla stanu technicznego samochodu będzie przewiezienie go na lawecie. Warto także podkreślić, że transport samochodu za pomocą lawety jest o wiele bezpieczniejszy i wygodniejszy, także dla wszystkich pasażerów uszkodzonego samochodu.

Laweta Kraków jest także często wynajmowana do przewożenia nowych jeszcze nie zarejestrowanych pojazdów, samochodów wyrejestrowanych, pojazdów przeznaczonych do jazdy na torze wyścigowym bądź maszyn budowlanych, które są ubezpieczone i uprawnione tylko do pracy na budowie, a nie są dopuszczone do ruchu drogowego. Każda z tych sytuacji wskazuje na konieczność wynajęcia lawety, dzięki której możemy przewieźć swój pojazd z jednego punktu do drugiego, nie obawiając się złamania prawa drogowego.

Usługi lawety nie należą do najtańszych, albowiem pomoc drogowa i każda firma służąca przewozem pojazdów na lawecie, pobiera opłaty za każdy przejechany kilometr. Mimo to, wybierając firmę, która oferuje profesjonalne usługi przewożenia pojazdów na lawecie, mamy pewność i gwarancję, że nasz nie zarejestrowany bądź uszkodzony pojazd zostanie bezpiecznie przetransportowany pod wskazany adres.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here