darmowe ogłoszenie motoryzacyjne

Sprzedaż samochodu to nie lada wyzwanie. Ważne jest nie tylko dobre przygotowanie samochodu do przeglądu przez potencjalnych kupców, ale również dobór odpowiednich sposobów na ogłoszenie naszej chęci zbycia auta. Mamy wiele sposobów na szybką sprzedaż auta, w tym ogłoszenia internetowe, komisy samochodowe, skupy i inne. Co wybrać?

  1. Dodaj ogłoszenie na serwisie internetowym

Internet ma ogromną moc, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to właśnie w sieci spędzamy sporą część naszego czasu. Ludzie coraz częściej wybierają zakupy online, zamiast stacjonarnie, chętniej przeglądają również ogłoszenia o sprzedaży i kupnie. Jeśli przychodzi nam wybierać samochód, również w pierwszej kolejności często zaglądamy do ogłoszeń na różnych serwisach. Jeśli nie wiesz, gdzie dodać darmowe ogłoszenie motoryzacyjne, podpowiada motoego.pl, czyli wartościowa baza wiedzy o motoryzacji. Ogłoszenia możemy dodawać zarówno na zwykłych portalach, jak i tematycznych, przeznaczonych do sprzedaży aut.

  1. Sprzedaj samochód w skupie aut

Sprzedaż auta w skupie to jeden z najszybszych sposobów na sprzedaż samochodu. Jest to też o tyle komfortowe, że to klient wyznacza miejsce spotkania na wycenę samochodu. Taka wycena zazwyczaj trwa dosłownie kilka minut. Następnie podpisywana jest umowa i pieniądze przekazywane są na ręce klienta. Sprzedaż aut w skupie to sposób maksymalnie uproszczony pod względem formalności. Jedynym dodatkowym obowiązkiem sprzedającego jest wyrejestrowanie samochodu w odpowiednim urzędzie.

  1. Komis samochodowy

Na rynku działa kilka rodzajów komisów samochodowych, z czego najpopularniejsze to takie, które dokonują sprzedaży w imieniu właściciela auta. Wówczas komis pobiera prowizję, z racji czego cena samochodu jest nieco zawyżona. Sprzedaż auta w ten sposób może być zatem nieco mniej efektywna, jednak nadal jest to jeden z najlepszych opcji. Komisy samochodowe mają mieszane opinie wśród sprzedających, jednak warto poszukać takiego o dobrych recenzjach. Być może akurat nasze doświadczenia będą bardziej pozytywne.

  1. Sprzedaż samochodu na giełdzie

Sposób na sprzedaż samochodu na giełdzie jest w dzisiejszych czasach nieco mniej popularny, niż kilka lat temu. To oczywiście zależy od regionu, gdyż są miasta, gdzie giełdy samochodowe są wciąż ciekawą koncepcją. Jest to o tyle dobry sposób, że opłata za wystawienie auta na giełdzie jest niewielka, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Na takich giełdach dominują raczej starsze auta, jednak zdarza się znaleźć tam kilkuletnie sztuki. Sprzedaż samochodu na giełdzie jest również korzystna dlatego, że potencjalni klienci mogą od razu obejrzeć auto i je sprawdzić.

  1. Ogłoś się wśród swoich znajomych

Jeśli planujemy sprzedaż nasz samochód, warto opowiedzieć o tym wśród znajomych. Często bywa tak, że nawet nie wiemy, że ktoś z naszych bliskich poszukuje samochodu, a gdybyśmy mogli dokonać transakcji z kimś znajomym, zapewne byłoby to łatwiejsze, aniżeli sprzedaż komuś, kogo nie znamy. Możemy wtedy także oszczędzić znajomym nieco czasu na przeszukiwanie innych ofert.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here