Woski do samochodu kosztują od 10 do 200 zł, możesz je nabyć w każdym sklepie motoryzacyjnym, supermarketach wielobranżowych czy u lakiernika. Są dostępne w postaci płynu, mleczka i pasty, a także w różnych wersjach kolorystycznych. Jednak w gąszczu mniej lub bardziej profesjonalnych propozycji trudno ocenić, czy dany wosk do samochodu rzeczywiście spełni Twoje oczekiwania. Na co zwracać uwagę przy wyborze tego kosmetyku?

Wosk samochodowy w płynie – łatwa aplikacja

Jeśli zależy Ci na łatwej i szybkiej aplikacji, wybierz wosk w płynie. Dzięki zastosowaniu praktycznego rozpylacza, jego nakładanie jest przyjemne nawet dla kierowców, którzy nigdy wcześniej nie dbali o lakier w ten sposób. To idealny produkt dla taksówkarzy, którzy muszą utrzymywać swoje narzędzie pracy w nienagannym wyglądzie, ale nie mają czasu na skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Wosk do samochodu w płynie przyda się również uczestnikom zlotów motoryzacyjnych, którzy po dojeździe na miejsce muszą szybko zapewnić swojemu „pupilkowi” efektowną prezencję. Wreszcie, warto sięgnąć po taki kosmetyk zawsze wtedy, gdy planujesz jechać na wakacje samochodem – po przebyciu dalekiej trasy karoseria z pewnością będzie potrzebowała odświeżenia.

Wosk w mleczku – długotrwała ochrona karoserii

Wosk do samochodu w postaci mleczka to optymalne rozwiązanie dla osób, którym zależy na łatwej aplikacji i jednocześnie ochronie lakieru. Podczas gdy płyn zapewnia jedynie doraźny efekt nabłyszczenia i należy go stosować po każdym myciu samochodu, mleczko zapewnia blask na dłużej. Warto go używać również do nieco starszej i zaniedbanej karoserii, gdyż zmniejsza widoczność drobnych rys. Mleczko wykazuje działanie hydrofobowe, dzięki czemu „odpycha” krople wody i zapobiega powstawaniu zacieków. Chroni przed zabrudzeniami, zatem możesz odwiedzać myjnię rzadziej niż do tej pory. Wosk samochodowy w mleczku można nakładać gąbką dołączoną do zestawu, a osoby bardziej doświadczone mogą wykorzystać polerkę do lakieru.

Wosk do samochodu w paście – blask, ochrona i likwidowanie rys

Z racji gęstej konsystencji pasta wymaga większego doświadczenia w woskowaniu karoserii. Jeśli pierwszy raz korzystasz z takiego kosmetyku, musisz bardzo uważać, aby nie pozostawić na lakierze brzydkich smug. Przy wyborze wosku kieruj się stanem samochodu. Jeśli masz nowe auto, poprzestań na zwykłym wosku. Właściciele starszych samochodów, które noszą widoczne ślady użytkowania, mogą sięgnąć po wosk z drobinkami ściernymi oraz pigmentami. Takie specyfiki wygładzają rysy, usuwają zmatowienia oraz poprawiają ogólny efekt wizualny lakieru.

Wosk do samochodu może zawierać carnaubę, czyli naturalny wosk pochodzący z brazylijskiej odmiany palmy. Ta naturalna substancja nadaje paście wyjątkową twardość, dzięki czemu wypolerowana warstwa bardzo długo utrzymuje się na karoserii (nawet do 9 tygodni) i zapewnia doskonały efekt hydrofobowy. Jednak jeśli zależy Ci na maksymalnej trwałości powłoki ochronnej, szukaj wosków zawierających polimery, które zabezpieczają lakier nawet na pół roku.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here