Numer VIN to alfanumeryczny ciąg składający się z 17 pozycji. Choć w jednym momencie fabrykę może opuścić kilkaset identycznych samochodów, nie ma dwóch takich samych numerów VIN – stąd ich znaczenie jest porównywane z odciskami palców lub PESEL-em. W numerze VIN ukrywa się cała historia auta – jego dane techniczne, wyposażenie, serwisowane awarie i stłuczki, czy kradzieże. Zweryfikowanie przeszłości pojazdu jest szczególnie ważne przy zakupie droższych samochodów z drugiej ręki, gdy w grę wchodzi wydanie kilkuletnich oszczędności czy pieniędzy z kredytu. Biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność niemieckich aut w naszym kraju, sprawdzenie VIN w Audi to temat numer jeden na wielu forach motoryzacyjnych. Jak zweryfikować, czy cena Audi podana przez sprzedającego jest adekwatna do stanu auta?

Jak sprawdź numer VIN Audi?

Generalnie są dwie drogie poznania przeszłości samochodu – bezpłatna i wymagająca inwestycji. Darmowe rozkodowanie VIN jest możliwe dzięki stronie histriapojazdu.gov.pl, która wyświetla raporty w oparciu o Centralną Ewidencję Pojazdów. Niestety, żeby uzyskać dostęp do informacji należy podać nie tylko numer VIN auta, ale również numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji.

Na szczęście istnieje również inny darmowy sposób na sprawdzenie VIN w Audi. Zarejestruj się na forum dla miłośników tej marki i poszukaj tematu (z pewnością taki istnieje), w którym użytkownicy proszą o zweryfikowanie numeru nadwozia. Jeśli nikt Ci nie pomoże, spróbuj wpisać numer VIN w wyszukiwarkę Google – w ten sposób możesz trafić na inne ogłoszenie tego samego Audi lub forum, w którym użytkownicy ostrzegają przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Nie masz czasu na zabawę w detektywa? W takim razie możesz wykupić sprawdzenie VIN w Audi na specjalnej witrynie – wystarczy wpisać numer, zaakceptować wstępny raport i przesłać należność przelewem internetowym. Po uiszczeniu opłaty otrzymasz pełny raport z informacjami na temat auta i zdjęciami (o ile będą dostępne). Cena usługi może wynosić od kilku do kilkuset złotych w zależności od zakresu danych umieszczonych w raporcie.

Dlaczego warto zainwestować w sprawdzenie VIN w Audi?

Audi nie należy do najtańszych samochodów, w dodatku pojazdy tej marki często ulegają kradzieży. Jeśli nieświadomie kupisz auto z nielegalnego źródła, przy pierwszej kontroli drogowej Audi zostanie skonfiskowane, a Ty możesz nigdy nie odzyskać swoich pieniędzy. W dodatku weryfikacja numeru VIN to bat na nieuczciwych handlarzy, którzy cofają liczniki, sprzedają auta po ciężkich stłuczkach jako „bezwypadkowe”, czy wymieniają oryginalne wyposażenie na podróbki.

Rozkodowanie VIN w Audi pozwoli Ci uniknąć zakupu skarbonki na kołach, która przynajmniej raz w miesiącu zaliczała wizytę w serwisie. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas – zwłaszcza gdy zamierzałeś pojechać po samochód na drugi koniec Polski. Niemniej, jeśli auto było naprawiane chałupniczymi metodami i w pokątnych warsztatach, wówczas żaden raport nie będzie w pełni miarodajny.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here