Urządzasz wesele z pompą i chcesz dopiąć wszystko na ostatni guzik? W takim razie pamiętaj, że na tak ważnej imprezie liczy się pierwsze wrażenie. Chyba nie chcesz, by Twoja narzeczona pogniotła suknię w 3-drzwiowym hatchbacku? Nie wypada też, by państwo młodzi pojawili się na ślubie w ciasnym coupe albo 25-letnim „postrachu szos”? Jeśli zatem planujesz huczne wesele, warto zainwestować w wyjątkowe cztery kółka. Wypożyczając eleganckie auto na ślub zapłacisz niemało, ale przyszła panna młoda z pewnością przyklaśnie temu pomysłowi, a i goście będą nim zachwyceni.

Stylowy samochód na ślub – gdzie szukać?

Najbardziej ekonomiczną i najprostszą opcją jest wypożyczenie auta od kolegi lub rodziny. W najgorszym razie „odpalisz” znajomemu 50-100 zł, ale przyjaciel, kuzyn czy szwagier z pewnością nie przyjmie pieniędzy i zadowoli się weselnym trunkiem. Jednak jeśli w Twoim otoczeniu nikt nie posiada limuzyny, musisz poszukać pomocy z zewnątrz – licz się jednak z dość dużym wydatkiem.

Auto na ślub najłatwiej znajdziesz poprzez popularne portale ogłoszeniowe, np. OLX, Gumtree, Sprzedajemy.pl, Gratka. Możesz również zajrzeć na strony lokalne, gdzie swoje oferty zamieszczają usługodawcy z Twoich okolic. Jeśli mimo nie znajdziesz nic godnego uwagi, warto rozpuścić wici na Facebooku – napisz na swojej tablicy, że chcesz wynająć ekskluzywne auto na 1-2 dni, albo wrzuć podobny post w grupie z ogłoszeniami.

Możesz też skorzystać ze specjalnych portali weselnych, za pośrednictwem których szybko znajdziesz samochód na ślub z kierowcą i zarezerwujesz przejazd na wybranej trasie w dniu imprezy. Na stronach branżowych często możesz przeczytać opinie o danym usługodawcy, dzięki czemu łatwiej podejmiesz wybór i unikniesz wpadki.

Auto na ślub – ceny i marki

Na wielu ogłoszeniach widnieje enigmatyczny zapis – „ceny za wynajem samochodu na ślub ustalamy indywidualnie”. Jakich kwot możesz się spodziewać? To zależy od klasy auta i dodatkowych opcji, za standardowy pakiet zapłacisz 350-600 zł. Z reguły w tej kwocie zawiera się trasa: dom pana młodego – dom panny młodej – kościół lub USC – sala weselna – sesja zdjęciowa. Firma może oferować w cenie przystrojenie samochodu kwiatami i tablice rejestracyjne.

Auto na ślub w cenie do 600 zł to zwykle limuzyna klasy premium , np.: Audi A5 S-line, Mercedes CLA, BMW F30, BMW F10, BMW X6, Maserati Quattroporte V, Porshe Panamera. Kwoty rzędu 900 zł i więcej zazwyczaj dotyczą samochodów retro, np. Alfa Romeo Nestor Baron, Alfa Romeo Spider, Pontiac Trans Am.

Te nazwy mówią same za siebie, dlatego nie trzeba dodawać, że samochód będzie z pewnością porządnie wyposażony (skórzana tapicerka, chrom i drewno, pneumatyczne zawieszenie) oraz utrzymany w perfekcyjnej czystości.

Cena auta na ślub obejmuje wynajem pojazdu  razem z kierowcą (kulturalnym i elegancko ubranym), jednak niektóre firmy oferują możliwość samodzielnego prowadzenia auta. Możesz również zapytać o opcję wykonania nagrania z jazdy, które będzie ciekawą pamiątką po tym wspaniałym dniu.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here