Honda, Toyota, Mazda, Nissan, Suzuki czy Mitsubishi to częsty widok na polskich drogach. Być może „japończyki” nie są tak chętnie kupowane przez naszych kierowców, jak auta niemieckie czy włoskie, ale wiele osób daje się skusić na dalekowschodnią technologię. Dawniej dużym problemem była niska dostępność części do samochodów japońskich. Aktualnie jednak, w dobie powszechnych zakupów internetowych, zdobycie elementów auta z Japonii nie jest większym problemem – łatwo zaopatrzyć mogą się zarówno warsztaty, jak i sami właściciele.

Części do samochodów japońskich w sklepach internetowych

Kupowanie części bezpośrednio w serwisie samochodowym, w którym remontujesz auto zwykle wiąże się z wyższym kosztem kupowanych podzespołów – warsztaty lubią doliczać sobie marżę, niejednokrotnie dość sowitą. Alternatywą są zakupy na własną rękę.

Części do samochodów japońskich warto kupować w internecie. Dlaczego nabywanie ich online to dobry pomysł? Ponieważ w sieci jest duża konkurencja cenowa, więc sprzedawcy nie mogą naliczać sobie marży według własnego widzimisię. Kupując wybrany element, klient może w każdej chwili skorzystać z wyszukiwarki Google i znaleźć dokładnie tą samą część od tego samego producenta w wielu innych sklepach. W poszukiwaniu najtańszych ofert pomagają również porównywarki cen, takie jak Ceneo lub Skąpiec.

Dodatkową zaletą zakupów w sieci jest możliwość łatwego wyszukania ogromnej ilości zamienników, a także sprawdzenia opinii o poszczególnych producentach części zamiennych. Pamiętaj też, że przy zakupach przez internet polskie prawo daje kupującemu bardzo wygodny przywilej – możliwość odesłania towaru bez podawania żadnej przyczyny. Jeśli więc okaże się, że przepłacisz lub kupisz niewłaściwy produkt, orientując się w sytuacji dopiero po zapłacie, masz 14 dni na poinformowanie sprzedawcy i odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży.

Do sieci warto zajrzeć również zanim wybierzesz się do mechanika – gdy wstępnie wyceni on prace, które trzeba wykonać, będziesz w stanie przynajmniej częściowo zweryfikować te obliczenia i sprawdzić, czy przypadkiem usługodawca nie próbuje Cię „naciągnąć”.

Co wziąć pod uwagę kupując części przez internet?

Zakup części do samochodów japońskich przez sieć ma też swoje wady – czasem można trafić na nieuczciwego sprzedawcę, który zwleka z wysłaniem towaru lub wysyła części zużyte zamiast nowych etc. Tu jednak znów z pomocą przychodzi sieć, a dokładniej możliwość wyszukiwania opinii. Nie wierz opiniom umieszczonym w samym sklepie. Powszechną praktyką jest pisanie ich przez samych właścicieli i pracowników sklepu. O wiele bardziej wartościowe są komentarze w zewnętrznych serwisach zbierających opinie lub na forach i grupach motoryzacyjnych. Zwróć uwagę zwłaszcza na komentarze negatywne – jeśli jest ich dużo i wskazują na tę samą wadę sprzedawcy (np. opóźnienia w wysyłce czy brak przyjmowania reklamacji), lepiej zrezygnować z zakupu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here