Typowy samochód made in USA to trudno osiągalny przedmiot pożądania, na który stać jedynie nielicznych. Owszem, ceny samochodów sprowadzanych ze Stanów bywają konkurencyjne, jednak transport zza oceanu jest nie tylko skomplikowany, ale i bardzo kosztowny. W przypadków „amerykanów” trzeba wziąć pod uwagę również wysokie koszty eksploatacji, gdyż większość modeli to paliwożerne benzyniaki o pojemności 3-5 litrów. Kupujący musi również liczyć się z tym, że auto będzie wymagało naprawy, a zdobycie oryginalnych części do aut amerykańskich to niełatwe zadanie. Gdzie kupić podzespoły i jak je zamówić?

Części do samochodów amerykańskich przez Internet

Rosnące zainteresowanie sprowadzaniem aut z USA sprawiło, że wiele sklepów motoryzacyjnych wyspecjalizowało się w częściach do amerykańskich marek. Obok podzespołów do popularnych samochodów typu Ford i Chevrolet, znajdziesz w nich również części do swojego Chrysler’a, Jeep’a, Buick’a czy Dodge’a. Nawet właściciele „rodzynków” na polskich drogach, czyli wozów marki Hummer, Cadillac czy Pontiac, nie mogą narzekać na brak oryginalnych produktów.

Internetowe sklepy z częściami do aut amerykańskich stale powiększają swój asortyment, ponadto są skłonne realizować indywidualne zamówienia. Szukasz nietypowych części albo sprzedawca nie ma podzespołu akurat do Twojego modelu? Wystarczy skontaktować się mailowo lub telefonicznie, a sklep z dużym prawdopodobieństwem sprowadzi produkt specjalnie dla Ciebie.

Sklep z częściami motoryzacyjnymi – na co zwracać uwagę?

Jeśli nie chcesz korzystać z tańszych i łatwiej dostępnych zamienników (co zresztą nie zawsze jest możliwe), warto poszukać rzetelnego importera części samochodowych do samochodów z USA. Wówczas możesz liczyć na niższe ceny niż u pośredników i szybszą realizację zamówienia. Twoje poszukiwania mogą być jednak bezowocne, gdyż większość importerów współpracuje jedynie z dystrybutorami, tj. sklepami motoryzacyjnymi, hurtowniami oraz warsztatami.

Jak znaleźć dobrego dostawcę części do aut amerykańskich? Najpierw zwróć uwagę na bazę towarową – szeroko rozwinięty asortyment z reguły znamionuje sklepy obecne w branży od wielu lat i cieszące się renomą klientów. Ponadto warto porównać kilka sklepów na podstawie dodatkowych korzyści, np. gwarancji na produkt, progu darmowej dostawy, czasu realizacji zamówienia czy promocji dla nowych klientów.

Jak szukać części do aut amerykańskich?

Żeby znaleźć podzespoły do swojego auta wystarczy skorzystać z wyszukiwarki oznaczonej lupą. Po wpisaniu kodu fabrycznego części sklep wskaże Ci odpowiedni produkt. Jeśli nie znasz numeru, musisz podać podstawowe cechy auta, tj. markę, model, generację, typ, nadwozie, rok produkcji, wersję silnika, a konfigurator automatycznie dopasuje podzespoły. Jeśli wśród części do aut amerykańskich nie ma produktu dedykowanego do Twojego modelu, napisz lub zadzwoń w tej sprawie do sklepu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here