Gadżety dla kierowców – co warto kupić?

Trasa potrafi być męcząca – kierowcy doskonale o tym wiedzą. Kolejne godziny za kółkiem dłużą się w nieskończoność. Żeby ułatwić sobie podróż, proponujemy kilka przydatnych gadżetów dla kierowców.

Transmiter FM

Radio jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu. Nic tak nie umila czasu podczas samotnej podróży. Problem pojawia się w momencie, w którym słyszysz tę samą piosenkę setny raz albo trafisz na brak zasięgu. Wtedy warto zakupić transmiter FM.

To niepozorne urządzenie jest naszą własną stacją radiową. Przechwytując sygnał bluetooth z telefonu i wysyłając go w postaci fal radiowych do odbiornika, pozwala na odtwarzanie ulubionej muzyki. Wystarczy wybrać odpowiednią częstotliwość – najlepiej taką, która nie jest zajęta przez rozgłośnie.

Wśród dodatkowych atutów transmitera FM jest możliwość wykorzystania go jako zestawu głośnomówiącego oraz ładowarki do telefonu. Nie każdy model posiada te funkcje, dlatego warto wcześniej zapoznać się ze specyfikacją urządzenia.

Uchwyt z ładowarką indukcyjną

Uchwyt z ładowarką indukcyjną

Większość kierowców posiada uchwyt samochodowy. Łatwy w montażu gadżet pozwala mieć telefon pod ręką. Jest szczególnie przydatny podczas korzystania z nawigacji, która obciąża baterię naszego smartfona. Współczesne uchwyty posiadają ładowanie indukcyjne.

Wyposażony w bezprzewodowe ładowanie uchwyt samochodowy sam potrzebuje zasilania. Można go podłączyć do zapalniczki lub bardziej zmyślnie, poprowadzić kabel w jakiś mniej widoczny sposób. Ważne jest to, że telefon rozpocznie ładowanie w momencie kontaktu z uchwytem. Już nigdy nie będziesz musiał podpinać do niego przewodu.

Warto pamiętać, że ładowanie bezprzewodowe nie jest kompatybilne ze wszystkimi telefonami. Smartfon musi posiadać taką funkcję. Im nowszy model, tym większe prawdopodobieństwo, że został w nią wyposażony. Dla pewności, przed zakupem zapoznaj się ze specyfikacją urządzenia.

Wideorejestrator

Wideorejestrator

Małe kamerki znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach. Od sportów ekstremalnych, po codzienną jazdę samochodem. Zajmiemy się tą drugą.

Miniaturyzacja dotknęła urządzeń do nagrywania wideo. Rejestratory są lekkie i łatwo je zamontować, a jakość obrazu jest coraz lepsza. Dzisiaj łatwo znaleźć urządzenie, które rejestruje obraz w FullHD. Cechuje się on wysoką szczegółowością, co pozwala np. odczytać numery rejestracyjne aut. Jest to szczególnie istotne podczas kolizji. Wyższe rozdzielczości nie są w tym wypadku zalecane. Często wiąże się to z rozciąganiem wideo do wyższych wartości, co nie przekłada się na jakość rejestrowanego obrazu.

Wśród szczególnie przydatnych funkcji warto wyróżnić nagrywanie w pętli – nagrania są nadpisywane, żeby nie zabrakło miejsca w pamięci urządzenia. Podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych gadżetów, sprawdź specyfikację urządzenia.

Podsumowanie

Spędzając dużo czasu za kółkiem docenisz praktyczne zastosowanie wybranych urządzeń. Nie wymagają specjalistycznej wiedzy do ich obsługi i są łatwe w montażu. W połączeniu z szeroką gamą możliwości, dostajemy idealnych towarzyszy codziennych podróży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here