Skończyły się już czasy, gdy na polskich drogach widoczne były jedynie felgi stalowe. Rodzimi kierowcy chętnie sięgają po efektowne felgi chromowane oraz aluminiowe. Jedne i drugie potrafią zaskakiwać cudowną estetyką, ale to chromowane obręcze uważane są za szczególnie ekskluzywne. Można je spotkać w sportowych autach oraz w pojazdach miejskich poddawanych szeroko zakrojonemu tuningowi. Co takiego niezwykłego jest w felgach chromowanych i jak zdobyć je bez wydawania całej wypłaty?

Sportowe felgi chromowane

Felgi chromowane kojarzone są przede wszystkim z amerykańskimi muscle cars, ale coraz częściej są widoczne również na polskich drogach. Trudno znaleźć kierowcę, który uznałby takie felgi za nieciekawe! Niestety ich genialna estetyka ma swoją cenę. Oryginalne felgi chromowane kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego nierzadko stosowanym rozwiązaniem jest chromowanie obręczy aluminiowych.

Felgi chromowane zachwycają swoją niemal lustrzaną powierzchnią, a do tego zachowują ładny wygląd przez długie lata. Każdy właściciel takich obręczy może mieć pewność, że jego auto będzie przyciągać uwagę przychodniów i innych kierowców. Felgi tego rodzaju są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, które stawiają na tuning wizualny aut i uwielbiają styl sportowy. Auto z felgami chromowanymi prezentuje się nowocześnie i agresywnie, a jednocześnie ekskluzywnie i elegancko.

Ciekawą alternatywą dla felg aluminiowych w samochodach z przeznaczeniem sportowym mogą być też felgi magnezowe.

Aluminiowe felgi chromowane

Wydanie minimum kilku tysięcy złotych na chromowane felgi to dość abstrakcyjny scenariusz dla większości kierowców, nawet tych, którzy sporo inwestują w tuning. Nie trzeba jednak poświęcać całej wypłaty, by zafundować swojemu samochodowi połysk chromowych obręczy. Koszty można obniżyć stosując chromowanie felg aluminiowych. Dla osoby o przeciętnych zarobkach wciąż będzie do niemały wydatek, ale kilkukrotnie mniejszy od kupowania oryginalnie chromowanych obręczy. Aby uzyskać efekt zapierający dech w piersiach, warto kupić ładne felgi aluminiowe, a następnie pokryć je argentum. Środek taki da równie zachwycający efekt, jak fabryczne chromowanie. Pokrycie jednej obręczy to koszt około 300 zł.

Dbanie o chromowane obręcze

Felga chromowana pięknie się prezentuje nawet pomimo upływu lat. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić ją samą sobie. Podobnie jak inne obręcze, wymaga regularnej pielęgnacji, by zachowała pełnię uroku. Niektórzy specjaliści uważają też, że obręcze chromowane matowieją stosunkowo szybko.

Aby nie dopuścić do zaburzenia wrażeń estetycznych, należy zastosować do czyszczenia i konserwacji środki przeznaczone ściśle do felg chromowanych. Ten typ obręczy może źle reagować na środki chemiczne niedostosowane do chromu. Aby uzyskać szczególnie interesujące efekty, po czyszczeniu felgi warto zadbać o nabłyszczanie i polerowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here