Mimo niesłabnącego zaufania do Audi, Polacy doskonale zdają sobie sprawę z niekorzystnego stosunku ceny samochodów tej marki do ich rzeczywistej wartości. Oczywiście możesz wybrać ekonomiczny wariant i kupić audi w komisie, ale to już nie będzie to samo – rysy, wgniotki czy sfatygowana tapicerka drastycznie obniżą przyjemność ze „szpanowania” niemiecką marką.  Pewnym kompromisem będzie audi poleasingowe. Wciąż prawie-nowe, ale jednak sporo tańsze niż z salonu. Ile możesz w ten sposób zaoszczędzić i czy to naprawdę się opłaca?

Audi nowe a poleasingowe – ceny

Za nowe audi A4 wersji B9 zapłacisz od 135 000 zł do 201 000 zł w zależności od pojemności i mocy silnika.  Na rynku wtórnym trzyletnie audi A4 wersji B8 2.0 kosztuje sporo mniej, bo w granicach od 58 000 do 84 000 zł – tak duża rozbieżność wynika m.in. z wyposażenia i przebiegu.  A ile zapłacisz za ten sam model u dealera samochodów poleasingowych? Otóż takie audi możesz mieć już za 70 000 zł, przy czym mowa o egzemplarzu z tapicerką skórzaną, światłami ledowymi i ksenonami, nawigacją, podgrzewanymi siedzeniami, alufelgami, dwoma kompletami opon i innymi udogodnieniami.

Jak widzisz, doposażone audi poleasingowe mieści się w przedziale cenowym samochodów ze standardowego rynku wtórnego. No dobrze, ale skoro możesz mieć podobne audi za niespełna 60 000 zł, to po co przepłacać? Dlaczego auta  z leasingu są korzystną alternatywą dla egzemplarzy z komisów i od prywatnych właścicieli?

Dlaczego warto kupić audi poleasingowe?

Salony sprzedające samochody poleasingowe szczycą się tym, że ich klienci nie kupują „kota w worku”. Nabywca może prześledzić całą historię samochodu dzięki wpisom w książce serwisowej – warto pamiętać, że firmy leasingowe z reguły wymagają serwisowania samochodu w ASO, przynajmniej w czasie trwania gwarancji. Można zatem domniemywać, że audi z leasingu okaże się w dobrym stanie technicznym, a jego przebieg będzie zgodny ze stanem faktycznym. Czy tak jest w rzeczywistości? Cóż, przynajmniej pod względem wizualnym auto z pewnością będzie bez zarzutu – salon usunie wszelkie ryski i wgniecenia, wypierze tapicerkę i potraktuje karoserię woskiem. Renomowany sprzedawca aut poleasingowych z pewnością zadba o odświeżenie auta i naprawi usterki, a na dowód swojej rzetelności zaoferuje nawet gwarancję.

Gdzie możesz kupić audi po leasingu?

Samochód po opuszczeniu fabryki trafia do autoryzowanego salonu sieci dealerskiej. Następnie pojazd zostaje wydzierżawiony na mocy umowy leasingu, po czym trafia do floty transportowej firmy (np. jednoosobowej działalności gospodarczej, korporacji). Gdy umowa wygaśnie lub zostanie zerwana, auto wraca do firmy leasingowej, skąd może trafić do salonu samochodów poleasingowych lub na licytację dla traderów (handlarzy). Audi poleasingowe może być tańsze nawet o 30-50% w stosunku do wartości rynkowej. Warto zatem na bieżąco śledzić ofertę firm specjalizujących się w skupowaniu aut pochodzących z leasingu czy windykacji takich jak na przykład skup aut Wrocław.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here