Przyczepa samochodowa przydaje się w wielu sytuacjach. Możesz kupić meble czy maszyny, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów transportu. Z łatwością przewieziesz swój dobytek, bez wynajmowania firmy przeprowadzkowej czy upychania majdanu do swojego ekonomicznego hatchbacka. Z przyczepy samochodowej chętnie korzystają również motocykliści, gdy maszyna odmówi posłuszeństwa i trzeba doholować ją do warsztatu. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje wynajem przyczep i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Wypożyczalnia przyczep samochodowych – ceny

Koszt wynajęcia przyczepy na jedną dobę wynosi od 30 do 110 zł w zależności od jej rodzaju i ładowności. Najmniej zapłacisz za rydwan na jedną oś, w którym z powodzeniem przetransportujesz materiały budowlane, opał, a nawet meble. Za 40-50 zł możesz wynająć taką samą przyczepkę, ale z plandeką, która uchroni ładunek przed trudnymi warunkami atmosferycznymi czy uszkodzeniem mechanicznym. Za przyczepkę dwuosiową zapłacisz ok. 50 zł za dobę.  Tyle samo kosztuje wynajem przyczep do przewozu motorów i quadów. Jeśli chcesz przetransportować rury, drewniane bale, deski, betonowe słupy lub inne długie przedmioty, przyda Ci się dłużyca – wynajem na jeden dzień kosztuje ok. 70-80 zł. Ceny za platformo-lawety, przyczepy „szwajcarki” i lawety półpłaskie zaczynają się od 100 zł za dobę.

Przyczepa typu rydwan na jedną czy dwie osie?

Wynajem przyczep jedno- i dwuosiowych kosztuje prawie tyle samo – różnica zwykle nie przekracza 10 zł. Oba rodzaje rydwanów mają swoje wady i zalety. Dwie osie zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy – przyczepa jest stabilniejsza, lepiej trzyma się nawierzchni, nie ściąga na boki i łatwiej pokonuje zakręty.

Z kolei przyczepa jednoosiowa jest tańsza w eksploatacji i pozwala na wygodne manewrowanie ręczne. Jest również lżejsza, co przekłada się na niższe zużycie paliwa i mniejsze obciążenie samochodu. Niestety, w razie  przebicia opony przyczepka jednoosiowa stwarza duże zagrożenie na drodze – pod tym względem dwuośka jest znacznie bezpieczniejsza.

Przy wyborze przyczepki porównaj też dopuszczalną ładowność. Może się okazać, że wersja na jedną oś przyjmie więcej towaru, jednak to przyczepy dwuosiowe zachowują lepsze właściwości jezdne w razie przeładowania.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem przyczepy?

Obecnie chyba każdy szanujący się skład towarów masowych, hurtownia materiałów budowlanych czy sklep meblowy oferuje transport swoich towarów. Jednak ceny dowozu w granicach 150-200 zł skłaniają do poszukiwania innych rozwiązań.

Wypożyczenie przyczepy może się opłacać  – za rydwan z plandeką zapłacisz ok. 50 zł i za tę kwotę możesz wykonać nieograniczoną liczbę kursów w ramach jednej doby. W dodatku wypożyczalnia często zapewnia rabat cenowy, jeśli potrzebujesz przyczepy jedynie na 3-4 godziny.

Oczywiście wynajem przyczep opłaca się jedynie wówczas, gdy korzystasz z oferty jedynie od czasu do czasu. Gdy potrzebujesz przyczepy na użytek firmy czy gospodarstwa rolnego, lepiej zainwestować we własny rydwan, platformę czy kontener.

[Głosów:6    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here