okulary motocyklowe

Miłośnicy swobodnej jazdy, zwłaszcza osoby korzystające z kasków otwartych, w celu zabezpieczenia oczu i poprawy komfortu jazdy chętnie sięgają po specjalistyczne gogle lub okulary motocyklowe. Co powinno wyróżniać tego typu akcesoria? Na co zwracać uwagę szukając sprzętu, który nie tylko wpisze się w potrzeby motocyklowej stylizacji, ale i zadba o dobrą widoczność podczas jazdy w słońcu lub deszczu?

Wytrzymałość, niska waga i idealne dopasowanie

Szukając atrakcyjnie prezentujących się okularów na motocykl, nie należy zapominać o również o innych kwestiach, równie istotnych, jak ich wygląd. Taki sprzęt powinien być zatem nie tylko estetyczny, ale i trwały, a przy tym dość lekki i dobrze dopasowany. Dzięki temu nie będzie powodował większego dyskomfortu podczas dłuższej jazdy. Najlepiej wybierać modele wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, z nietłukącymi się soczewkami z poliwęglanu, z metalowym wzmocnieniem oprawek, co minimalizuje ryzyko przypadkowego złamania. Poza kwestiami związanymi z wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne równie ważne jest to, by okulary motocyklowe były dobrze dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika. Należy zatem szukać wersji okularów w odpowiednim rozmiarze, z soczewkami wyprofilowanymi w sposób niezaburzający pola widzenia, zapewniającymi dobrą widoczność pod różnymi kątami.

Przydatne filtry i soczewki korekcyjne

W przypadku motocyklistów mogących poszczycić się idealnym wzrokiem polecanym minimum przy wyborze przyciemnianych, przeciwsłonecznych okularów motocyklowych jest zakup ich wersji z filtrem UV. Zastosowanie specjalnego filtra w soczewkach chroni przed działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego, tym samym zmniejszając ryzyko poparzenia i uszkodzenia wzroku. W sprzedaży znajdziemy również modele okularów z polaryzacją i soczewkami fotochromowymi, które przyciemniają się automatycznie w słońcu i rozjaśniają przy pochmurnej pogodzie oraz po zmroku. Osoby z wadami wzroku muszą sięgać po korekcyjne okulary motocyklowe – najczęściej wybiera się określony model oprawek i do nich optyk dorabia odpowiednie szkła (soczewki korygują istniejącą wadę).

Stosowanie przyciemnianych okularów na motocykl sprawdzi się zawsze wtedy, gdy korzystasz z kasku typu otwartego. Najlepiej wybierz ich lekką i wytrzymałą wersję, nie zapominając przy tym o sprawdzeniu, w jakie rodzaje soczewek wyposażył je producent. Podstawowym wymogiem jest zastosowanie filtra UV. Dla zwiększenia komfortu jazdy, warto szukać również okularów z polaryzacją lub modeli fotochromowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here