Prawo jazdy jest czymś bez czego wiele osób nie wyobraża sobie ich pracy czy życia codziennego. Samochody stały się nieodłączną częścią życia ludzi. Dzięki nim możliwe jest szybkie poruszanie się po świecie oraz transport żywności i artykułów potrzebnych na co dzień. Prawo jazdy chce mieć każdy, ale czy każdy może je dostać?

Wiele osób zastanawia się czy prawo jazdy może zrobić sobie każdy po 18 roku życia. Teoretycznie tak, gdyż nie ma odgórnie ustalonej granicy wieku, do której można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, jednakże w pewnych wypadkach, lekarz może zadecydować inaczej. Przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy, niezbędne jest przeprowadzenie pewnego pakietu badań.

Badania lekarskie na prawo jazdy obejmują pewien pakiet badań podstawowych, bez których nie można rozpocząć kursu. Przede wszystkim, podmiotem badań jest narząd wzroku. Osoby, które nie widzą dobrze zostaną odesłane na bardziej precyzyjne badanie wzroku do okulisty. Ponadto, zostanie to odnotowane w orzeczeniu, co jednak nie dyskwalifikuje do podjęcia kursu i egzaminu.

Ponadto, badaniu podlega narząd słuchu i równowagi, jest to istotny narząd podczas prowadzenia pojazdu, gdyż z wadami słuchu możemy nie usłyszeć zbliżających się samochodów uprzywilejowanych bądź wyraźnych odgłosów awarii samochodu.

Istnieją pewne wyjątki kiedy kandydat nie dostanie pozwolenia na przystąpienie do kursu. Przede wszystkim, kiedy u kandydata zostaną wykryte poważne zaburzenia psychiczne lub uzależnienia od alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Są to wypadki szczególne, kiedy lekarz może odmówić wydania odpowiedniego orzeczenia.

Chcąc przystąpić do badań lekarskich na prawo jazdy warto wybrać się do odpowiedniej przychodni. Mieszkańcy Warszawy powinni sprawdzić stronę internetową www.badania-kierowcow.warszawa.pl gdyż można znaleźć tam kontakt do odpowiednich osób. Poprawnie przeprowadzone badania przed prawem jazdy to połowa sukcesu, gdyż pozwolą nam na rozpoczęcie kursu, po którym będzie można przystąpić do egzaminu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here