Przeszukujesz portale z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, by znaleźć swoje wymarzone auto sprowadzane z Niemiec, Belgii czy Francji? Trudno kupić w ten sposób dokładnie taki samochód, jakiego sobie życzysz. Możesz jednak znacznie zwiększyć szanse na zdobycie idealnego pojazdu, korzystając z oferty typu auto na zamówienie. Firmy pośredniczące w sprowadzaniu samochodów oraz handlarze coraz częściej proponują takie rozwiązanie swoim klientom. Jak to działa?

Jak złożyć zamówienie na auto?

Aby skorzystać z oferty auta na zamówienie najlepiej wejść na stronę internetową danego dostawcy, a następne znaleźć właściwy formularz. Wystarczy wypełnić wymagane pola i poczekać na kontakt z przedstawicielem firmy. Formularze mogą się różnić w zależności od dostawcy, ale zwykle obejmują podstawowe parametry samochodu, takie jak marka i model, rok produkcji, moc i pojemność silnika, rodzaj paliwa i wyposażenie. Dobrze, gdy można podać też maksymalny przebieg oraz cenę. Do tego wpisać należy własne dane kontaktowe, czyli po prostu imię i nazwisko, mail oraz telefon.

Jak przebiega sprowadzanie auta na zamówienie?

W jaki sposób przebiega cała procedura? Jakie czynności trzeba wykonać, by otrzymać swoje auto na zamówienie?

Pierwszy krok to wypełnienie wspomnianego wcześniej formularza. Jeżeli nie przepadasz za kontaktem przez internet, możesz też zwyczajnie zadzwonić do handlarza sprowadzającego samochody na zamówienie, by określić swoje wymagania – podać parametry auta i maksymalny budżet.

Następnie doradca danej firmy wyszuka dla Ciebie dostępne oferty, które mieszczą się w podanych kryteriach. Część propozycji może nieco odbiegać od podanych parametrów idealnych. Kilka opcji zostanie Ci przedstawionych do oceny. Gdy wybierzesz jedną z nich, podpisujesz umowę z traderem, a ten rozpoczyna procedurę sprowadzenia auta na zamówienie.

Kolejny krok to zaprezentowanie klientowi sprowadzonego auta i przedstawienie dokumentacji. Dokumenty powinny zawierać również potwierdzenie legalnego pochodzenia samochodu. Na tym etapie powinieneś dobrze obejrzeć pojazd i podjąć ostateczną decyzję o akceptacji.

To już wszystko. Wystarczy teraz zapłacić całość kwoty za samochód i odebrać go od handlarza oraz dokonać rejestracji pojazdu w Polsce.

Auto na zamówienie – warto?

Podstawową zaletą ofert sprowadzania samochodów na indywidualne zamówienie jest oszczędność Twojego czasu. Wysiłek nabywcy ogranicza się praktycznie do wypełnienia formularza i odbioru auta (i oczywiście rejestracji pojazdu – tak jak każdego zakupionego auta). Cała procedura z reguły trwa kilka dni, więc samochód jesteś w stanie zdobyć bardzo szybko – i to w optymalnej wersji.

Przed podpisaniem umowy z traderem warto się upewnić, że dostarczony do Ciebie samochód będzie już oclony i gotowy do rejestracji. Jeżeli firma tego nie robi, to trzeba wziąć pod uwagę konieczność przechodzenia przed dodatkowe formalności związane z cłem. Dobra wiadomość jest taka, że większość handlarzy oferujących auta na zamówienie to przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem, więc z reguły auta są odpowiednio przygotowywane również od strony prawnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here