5 powodów, dla których warto odbyć staż w sieci Dealerskiej BMW

Dla wielu osób, będących prawdziwymi pasjonatami motoryzacji, praca w BMW to spełnienie zawodowych marzeń. Gdy dopiero wkraczamy na drogę zawodową, czyli jesteśmy uczniami lub studentami ostatnich lat, albo absolwentami, to warto rozważyć ofertę płatnych staży.

Kilka słów o BMW

Bawarski koncern motoryzacyjny BMW działa i jest znany na całym świecie. Funkcjonuje z powodzeniem od blisko stu lat i zatrudnia ponad sto dwadzieścia tysięcy pracowników. Produkuje auta klasy premium, motocykle oraz akcesoria motoryzacyjne. Jest synonimem perfekcyjnej jakości, niezawodności oraz ekskluzywności.

W BMW kariera jest równie dobrze zaplanowana jak i inne obszary działalności tej firmy. Ale to człowiek znajduje się w centrum jej zainteresowania, gdyż od każdej jednostki, jak i zespołu zależy dobre imię i sukces całej organizacji.

Praktyka czy staż?

W BMW karierę można zaczynać jako pracownik z dorobkiem zawodowym, ale również jako osoba bez doświadczenia — ucząca się bądź kończąca właśnie naukę. W tym drugim przypadku dostępne są zarówno praktyki, jak i staże.

Staż różni się od praktyk tym, że jest płatny, trwa od trzech do sześciu miesięcy i skierowany jest wyłącznie do studentów lub absolwentów. W przypadku praktyk mamy ich dwa warianty — adresowane do uczniów szkół technicznych oraz studentów kierunków technicznych. W obu przypadkach praktyki są bezpłatne i trwają krócej, bo od jednego do trzech miesięcy.

Zalety praktyk w BMW — kariera od zera

Choć młodzi adepci i miłośnicy motoryzacji zaczynają zdobywać doświadczenie od zera, to pracodawca, jakim jest BMW, poświęca im odpowiednio dużo uwagi i angażuje się w tworzenie podwalin do ich dalszego rozwoju zawodowego. Warto wymienić zalety, wynikające z rozpoczęcia stażu u tego pracodawcy.

Po pierwsze — jak się uczyć właściwych praktyk, to tylko od najlepszych, a taki właśnie jest BMW. Dzięki operowaniu na całym świecie jest w stanie akumulować najlepsze rozwiązania i przekazywać je swoim pracownikom.

Po drugie — BMW to sprawdzony, wiarygodny i prestiżowy pracodawca. Praca w takiej firmie to prawdziwa gra zespołowa, połączona z realizacją pasji motoryzacyjnych. Taki staż to też istotny zapis w naszych CV.

Dostęp do autorskich, najnowszych technologii i nowinek technicznych – to kolejny powód, aby związać się z BMW. Już na etapie staży poznamy to, co najnowocześniejsze i najbardziej efektywne w świecie motoryzacji.

Staże zawodowe to również możliwość przetestowania tego, jak odnajdujemy się w określonym środowisku zawodowym. Upewnimy się, czy sprawdzamy się w tym, co sobie wstępnie założyliśmy.

Jeżeli jesteśmy studentami kierunków technicznych, to staż w BMW pozwoli też zetknąć się w praktyce z problemami i zagadnieniami, które znaliśmy tylko z teorii. A może staż zainspiruje nas do tematu pracy dyplomowej?

Tylko cztery kroki do podjęcia stażu

Jeżeli chcemy poznać zarówno aktualne oferty pracy, praktyk, jak i staży w BMW, to w pierwszej kolejności należy odwiedzić portal https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/, by następnie w wygodny i intuicyjny sposób odnaleźć interesującą nas propozycję.

W kolejnym kroku przyszła stażystka lub stażysta, zostaną poproszeni o wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego, zawierającego podstawowe dane osobowe. Załączyć można również CV.

Po przesłaniu wszelkich niezbędnych materiałów piłeczka znajduje się już po stronie danego dealera. Po analizie dokumentacji zaprasza on do siebie na spotkanie zapoznawcze.
Jeżeli obie strony wyrażą chęć współpracy, wówczas w kolejnym, czwartym, a zarazem ostatnim kroku następuje formalizacja współpracy. Można bez przeszkód rozpocząć ekscytującą przygodę zawodową z BMW, kariera stoi otworem i tylko od naszego własnego zaangażowania zależy, jak się dalej potoczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here