Jak GPS Trackery mogą przydać się w Twojej firmie

GPS Tracker to niewielkie urządzenie, które można przytwierdzić do każdej wartościowej dla nas rzeczy – plecaka, przesyłki, zwierzęcia, samochodu, czy nawet jachtu.  Tracker podpięty jest pod centralny system zarządzania, z którego poziomu możemy konfigurować jego opcje, sprawdzać obecną pozycję i historię podróży. Firmy na całym świecie od dawna wykorzystują potencjał tej technologii do zarabiania pieniędzy – jak to robią?

Monitoring GPS – spójrz na biznes z lotu ptaka

Współczesny system monitoringu GPS stworzony został z myślą o właścicielach i managerach firm. Co prawda, lokalizatory GPS do samochodu mogą przydać się pracownikom np. w odnalezieniu auta na parkingu, jednak największą korzyść odczują osoby odpowiedzialne za organizację floty. Dzięki nadajnikom GPS możliwe jest sprawdzenie, gdzie w danym momencie znajduje się każdy z lokalizowanych przedmiotów, np. palet z towarem, samochodów służbowych czy poszczególnych pracowników. Otwiera to duże możliwości dla biznesu – dzięki tym informacjom dostępne jest np. zlokalizowanie pojazdu, które najszybciej może pojawić się w miejscu docelowym i określenie, ile czasu zajmie mu podróż. W ten sposób możliwe jest zoptymalizowanie zarówno szybkości świadczenia usług, jak i wydatków na paliwo.

Lokalizatory GPS pozwalają na wytyczenie dowolnego obszaru geograficznego, po którego przekroczeniu/opuszczeniu wysyłają stosowny komunikat do zdefiniowanych odbiorców. Dzięki tej funkcji bardzo łatwo śledzić jest moment wyjazdu pracowników z danego punktu lub czas dojechania do klienta. Co więcej, alert obszaru poinformuje nas, gdy pracownik wyjedzie poza ustalony obszar pracy.

System GPS pozwala też na bieżącą kontrolę sposobu jazdy kierowcy – dzięki zainstalowanym akcelerometrom i stałemu pomiarowi prędkości i tras, lokalizator GPS zbiera informacje o każdym nieprawidłowym zachowaniu pracownika. Dzięki temu możliwe jest zareagowanie na problem i obniżenie kosztów eksploatacyjnych, a także zwiększenie bezpieczeństwa. Lokalizatory pozwalają także na wygodne rozliczanie się pracowników z czasu pracy, przejazdów prywatnych autem firmowym, a także z kosztów paliwa.

W jakich branżach przyda się monitoring GPS?

System monitoringu floty przydaje się zarówno w małych, jak i wielkich firmach. Oto przykładowe branże, które korzystają z tego rozwiązania:

  • Firmy przewożące towary niebezpieczne – ciężarówki przewożące np. chemikalia wymagają szczególnej ochrony w trakcie podróży. Monitoring GPS pozwala na zoptymalizowanie trasy i ciągłe śledzenie jej przebiegu tak, aby była jak najkrótsza i najbezpieczniejsza.
  • Firmy budowlane – na co dzień wykorzystują one wartościowy sprzęt ciężki, a także mniejsze urządzenia, np. wiertarki czy łomy. System monitoringu zabezpiecza przedmioty przed kradzieżą i pozwala na sprawne zarządzanie dobytkiem firmy między placami budowy.
  • Firmy dostawcze – dzięki lokalizatorom GPS firmy mogą przyspieszyć czas dostarczania produktów, śledzić swoich pracowników, a także redukować koszty paliwa
  • Firmy cateringowe – przewóz żywności wymaga szybkiego działania i zorganizowania. Dzięki systemowi GPS dużo łatwiej zapanować nad wszystkimi zleceniami.
  • Firmy holownicze – dzięki systemowi zarządzania osoby czekające na odholowanie pojazdu będą zdecydowanie krócej oczekiwać na usługę
  • Wypożyczalnie – system GPS jest świetnym sposobem na zabezpieczenie mienia i uzyskanie kontroli nad własnością firmy.

System monitoringu flot to sprawdzone rozwiązanie dla każdej firmy szukającej sposobów na generowanie dodatkowego zysku. Jeśli dodatkowo zależy nam na zabezpieczeniu samochodu przed kradzieżą, możemy zdecydować się na rozwiązanie łączące moduł GPS z systemem radiowym. Jednym z takich systemów jest IKOL SVR Sky firmy IKOL. Pozwala on na monitorowanie pojazdu z poziomu smartfona, a także skuteczne odszukanie pojazdu w przypadku kradzieży – system radiowy nie podlega zagłuszeniu, nie jest on też możliwy do wykrycia przez złodzieja. Połączenie dwóch technologii – monitoringu GPS i systemu radiowego – pozwalają na skuteczne zabezpieczenie pojazdu i stałą kontrolę nad jego położeniem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here