Wypadek komunikacyjny, a pogorszenie jakości życia

Niejednokrotnie zdarza się, że osoby poszkodowane w wypadku nie mogą kontynuować swojego dotychczasowego trybu życia. Długotrwałe leczenie wymusza przerwę w wykonaniu pracy, a co za tym idzie powoduje pogorszenie się sytuacji materialnej osoby poszkodowanej. Na szczęście w takich przypadkach można ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe, które stanowi swoistą rekompensatę za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Powrót do zdrowia

Z doświadczenia wiemy, że powrót do pełnej sprawności nie zawsze jest prosty. Jest to proces wymagający czasu oraz dużej cierpliwości ze strony osoby poszkodownej. Bardzo często zdarza się, że osoby poszkodowane w wypadku korzystają z prywatnej opieki medycznej, gdyż zależy im na jak najszybszym powrocie do normalnego funkcjonowania. Chyba nie trzeba nikomu udowadniać, że prywatne leczenie wymaga znacznie wyższych nakładów finansowych niż to realizowane w ramach NFZ.

Warto zaznaczyć, że gdyby nie wypadek, osoba poszkodowana nadal mogłaby pracować i uzyskiwać dochody. Im dłużej pozostajemy niezdolni do pracy, tym większa rekompensata nam się należy. Dochody, które były możliwe do uzyskania, w świetle prawa stanowią „utraconą korzyść” i muszą zostać zrekompensowane w ramach odszkodowania powypadkowego.

Określenie utraconych dochodów wymaga szczegółowej analizy stosunków pracy zawartych przez osobę poszkodowaną. Zasada ta dotyczy zarówno osób zatrudnionych w firmie, i jak osób samozatrudnionych – przedsiębiorców, którzy w wyniku wypadku nie mogą prowadzić dalej swojej działalności. Odszkodowanie powypadkowe jest wypłacane po wykazaniu związku pomiędzy stanem ich zdrowia, a gorszym rezulatem ekonomicznym prowadzonej przez nich firmy.

Zbierz dowody!

Aby otrzymać odszkodowanie po wypadku samochodowym, nie trzeba udowadniać, że nasz pracodawca zapewniłbym nam dalsze, stałe zatrudnienie. Ważne jest, aby wskazać rzetelną i obiektywną prognozę zarobków, jakie moglibyśmy uzyskać, gdyby nie wypadek. W tym celu warto zebrać stosowną dokumentację, np. zwarte umowy. Z uwagi na dostępność różnorodnych form zatrudnienia, dostarczenie wiarygodnych dowodów nie należy do łatwych zadań. W takich sytuacjach niezbędna okaże się pomoc w uzyskaniu odszkodowania komunikacyjnego oferowana przez doświadczonych prawników Narodowego Funduszu Odszkodowań. Więcej informacji znajdziesz pod wskazanym adresem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here