Oleje do silników

Każdy właściciel samochodu świetnie zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymywanie wszystkich jego podzespołów w doskonałej kondycji. Odpowiednią ochronę  elementom mechanicznym możemy zapewnić jedynie poprzez stosowanie wysokiej jakości preparatów do tego przeznaczonych. W sklepie internetowym Dbamtomam znajdziesz szeroki wybór środków zabezpieczających, dzięki którym zapewnisz swojemu pojazdowi optymalne warunki do pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Oleje do silników – preparat o szerokim zastosowaniu

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w każdym samochodzie. Pełni on funkcję ochronną, zapobiegając zatarciu ruchomych części, takich jak wałek rozrządu, tłoki, wał korbowy oraz turbosprężarka. Stosowanie odpowiedniego oleju zapewnia prawidłowe działanie wszystkich mechanizmów i pozwala na komfortową jazdę. 

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów oleju o innych właściwościach. Należy używać wyłącznie oleju przeznaczonego do konkretnych modeli silnika. Nie stosowanie się do zaleceń producenta w tym temacie może prowadzić nawet do jego uszkodzenia. Decydując się na zakup konkretnego produktu należy więc brać pod uwagę takie kwestie, jak baza olejowa, lepkość oleju, zawartość SAPS czy klasyfikacja ACEA lub API. Wszystko są to oznaczenia opisujące dokładnie właściwości konkretnego produktu oraz jego dokładne przeznaczenie. Olej powinniśmy wymieniać co najmniej raz w roku – w zależności od jednostki napędowej może to być okres po przejechaniu 15 tys. km, natomiast inne rodzaje silników pozwalają na przebycie nawet 40 tys. km.

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje olejów – zarówno te syntetyczne, jak i półsyntetyczne i mineralne. Do naszej oferty wybieramy produkty najlepszej jakości pochodzące od zaufanych i cenionych w branży producentów.

Poznaj ofertę sklepu internetowego Dbamtomam – zadbaj o swój pojazd razem z nami

W naszym sklepie internetowym Dbamtomam przygotowaliśmy produkty dla posiadaczy samochodów i motocykli. Znajdziesz tu wszystko, czego możesz potrzebować, aby utrzymać swój pojazd w doskonałym stanie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Poza olejami silnikowymi wybierzesz spośród licznych płynów eksploatacyjnych wspomagających skrzynię biegów czy klocki hamulcowe.

Zapraszamy na naszą stronę wszystkich zainteresowanych przedłużeniem żywotności swojego samochodu – zadbaj o niego, a będzie działał dłużej i sprawniej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here