Luksusowy Mercedes GLC

Samochody luksusowe zwykle kojarzą się głównie z limuzynami i pojazdami sportowymi. Jednak w tej kategorii znajdują się również SUV-y. Jednym z najpopularniejszych jest Mercedes GLC. To wyjątkowy model, o wszechstronnym zastosowaniu. Co warto o nim wiedzieć?

Mercedes GLC i jego parametry

Jeśli chodzi o mercedes glc wynajem tego pojazdu jest dzisiaj bardzo popularny. Podobnie w salonach oraz w sprzedaży na rynku wtórnym jest on wybierany bardzo często. Z czego to wynika? Na pewno ogromne znaczenie mają parametry tego auta. Z jednej storny jest ono duże, z drugiej zgrabne, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w trasie, jak i w mieście. Ponadto warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • pojemność silnika 1950 cm3,
  • 163 KM,
  • prędkość maksymalna 205 km/h,
  • przyspieszenie do 100 km/h w 8,9 s,
  • automatyczna skrzynia bieów,
  • systemy bezpieczeństwa Agility Control i 4Matic.

Pojemność silnika na poziomie niemal 2 litrów oraz 163 konie mechaniczne odpowiadają za moc samochodu. Jednak w przypadku takich pojazdów jak Mercedes GLC wynajem nie jest zwykle motywowany dużą mocą pojazdu. Oczywiście jest to miły dodatek i zwiększenie komfortu jazdy. Doskonałe przyśpieszenie oraz wysoka prędkość maksymalna są przydatne. Jednak przede wszystkim chodzi o wygodę kierowania oraz bezpieczeństwo. Za to odpowiada między innymi automatyczna skrzynia biegów oraz systemy bezpieczeństwa. Wśród nich wymienione powyżej, czyli Agility Control – system zawieszenia, a także 4Matic – system napędowy.

Bezpieczny Mercedes GLC na każdą trasę

zakup Mercedesa GLC

Jak już wspomniano, Mercedes GLC jest szczególnie wysoko ceniony za bezpieczeństwo, które gwarantuje. Dlatego też bardzo często na wynajem Mercedesa GLC decydują się rodziny. Samochód ten doskonale sprawdzi się podczas jazdy po mieście, ale także w dłuższej trasie. Jest to SUV, a więc samochód dostosowany do niemal każdej nawierzchni. Może to być piasek, czy kamienie, omawiany model zawsze poradzi sobie doskonale. Mocny silnik doskonale spisuje się również w górzystym terenie. W zasadzie bez względu na nachylenie powierzchni, auto wyjedzie pod górę bez problemu.

Na wynajem lub zakup Mercedesa GLC decydują się również biznesmeni, którzy cenią wygodę jazdy. Uwagę zwraca wszechstronność tego pojazdu, o której już zresztą wcześniej wspominaliśmy. Samochód ten sprawdza się w każdych warunkach. Zaspokoi potrzeby osób ceniących wygodę i bezpieczeństwo, ale również tych, którzy preferują szybką jazdę. Warto też zauważyć, że jak na tak duży i mocny samochód, Mercedes GLC spala bardzo mało paliwa. Średnie zużycie na 100 km to zaledwie 5.2 l. Model ten występuje głównie w wersji z silnikiem Diesla.

Mercedes GLC – wynajem w atrakcyjnej cenie

Zainteresował Cię Mercedes GLC? Wynajem jest w Twoim zasięgu. O ile zakup tego pojazdu to wysoki koszt, nieosiągalny dla większości ludzi, o tyle wynajem jest już zdecydowanie prostszy. Przy dłuższym wynajmie cena za dobę użytkowania samochodu może wynieść nawet mniej niż 300 zł. Jednocześnie koszt eksploatacji nie jest wysoki ze względu na niewielkie spalanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here