Różne modele Skody Rapid na odmienne potrzeby

Motoryzacyjna klasyka od dawna ma się dobrze. Z pewnością można powiedzieć, że Skoda Rapid to w pewnym sensie powrót do korzeni, gdy mowa o legendarnej czeskiej marce. Auto, które po raz pierwszy zeszło z linii produkcyjnej w 1935 roku nie stanowi muzealnego eksponatu w portfolio giganta. Pierwsze generacje pojazdu były wytwarzane do 1947 roku, aby wrócić w latach 80. ubiegłego wieku. Potem o modelu nie słyszano, aż w 2011 roku pojawiła się prototypowa wersja MissionL. Z kolei rok 2012 to już całkiem nowa Skoda Rapid, jaka od tego momentu ewoluowała dalej.

Podobnie jak wiele aut obecnych na rynku, Rapid pojawił się w kilku odsłonach, takich jak Sedan, Ambition czy Elegance. Kluczowe różnice w tym kontekście związane są z wyposażeniem – uboższym lub bogatszym, co rzecz jasna miało wpływ na cenę. Użycie czasu przeszłego jest zasadne, ponieważ 2018 rok przynosi rozbrat z tym konkretnym wariantem, jaki doczeka się następcy w postaci kompaktowego hatchbacka o nazwie Scala.

Z pewnością Skoda Auto Rapid zapisała się w ramach historii marki rodem z Czech. Popularność jaką cieszy się model sprawia, że nadal można odnotować popyt na akcesoria. Opony, zestawy naprawcze, uchwyty na rowery czy obręcze na koła znajdują nabywców. Przykładowo na Sklep.Skoda.pl pozycji w asortymencie jest wiele, a wyniki sprzedaży są świetne. – Z pewnością Skoda Rapid jest autem lubianym przez Polaków. Zainteresowanie nie jest więc zaskoczeniem – mówi jeden z pracowników oficjalnego sklepu.

Skoda Rapid Active, czyli standardowo

Podstawowy zakres wyposażenia z pakietem Active odpowiada oczekiwaniom dobrego stosunku jakości do ceny. Wariant pozwala cieszyć się samochodem funkcjonalnym, solidnym i z dobrymi osiągami, za które nie trzeba przepłacać. Świetne radio, 6 poduszek powietrznych, czujniki parkowania czy klimatyzacja wypadają dobrze i zaspokajają potrzeby sporego grona kierowców. Fakt, że na Sklep.Skoda.pl da się kupić przydatne akcesoria to pozytywna okoliczność.

Jeśli nabywcy się postarają, także dziś nowa Skoda Rapid jest osiągalna, a wiele wskazuje, że jej cena będzie gratką. Wynika to ze wspomnianego już wycofywania modelu z oferty. Jeśli jednak spojrzymy na konfigurację, wzornictwo oraz opinie, jakimi pojazd cieszy się wśród kierowców, wybór ten rysuje się jako coś naprawdę korzystnego. Nieco starsze modele Skody Rapid też bywają kuszące, ponieważ dobrze utrzymane przez poprzedniego właściciela prezentują wyborny stosunek ceny do możliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here