Nowa Honda CRV już niedługo w sprzedaży

Honda po raz pierwszy zaprezentowała nowy model CRV już w 2016 roku, ale jego premiera na rynku europejskim miała miejsce dopiero dwa lata później. Zupełnie nowa wersja popularnego SUV-a będzie dostępna teraz również z napędem hybrydowym oraz z wersji dla siedmiu osób.

Starsza generacja Hondy CRV zyskała sobie szerokie grono fanów. Trzeba jednak wskazać, że zastosowane w niej rozwiązania technologiczne mocno się już zestarzały. Właśnie dlatego na rynek wypuszczono nową wersję. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w 2016 roku w wariancie na rynek amerykański.

Całkowicie nowa Honda CRV przyciąga uwagę przede wszystkim swoim nowym nadwoziem o poprawionej aerodynamice. Bardziej agresywny profil wraz z odpowiednimi osłonami podwozia zapewniają jeszcze lepsze wrażenia z jazdy.

Nowy model ma większe gabaryty od swojego poprzednika. Honda pierwszy raz zaproponowała klientom wersję siedmioosobową, która oferowana jest w wariancie z silnikiem benzynowym.

Oczywiście, nowy SUV od Hondy w standardowym rozmiarze będzie dostępny także w wariancie benzynowym z silnikiem VTEC Turbo o pojemności 1,5 litra. Silnik będzie oferowany z przekładnią manualną lub automatyczną CVT.

Po raz pierwszy nowa Honda CRV będzie dostępna również z napędem hybrydowym. Napęd Multi Mode Drive obejmuje znany z poprzedniej generacji 2-litrowy silnik i-VTEC oraz dwa silniki elektryczne. Model nie posiada skrzyni biegów, ale jednostopniową przekładnię.

Zmiany pojawiły się również w środku. Nowa deska rozdzielcza z dwoma dużymi ekranami o przekątnej 7 cali prezentują wskaźniki oraz multimedia. Uporządkowano i uproszczono układ pokręteł przycisków, ale nie zrezygnowano całkowicie z ich tradycyjnej formy. Pomiędzy fotelami i w bagażniku pojawiło się też więcej miejsca.

Według doniesień, modele benzynowe mają pojawić się na rynku jesienią 2018 roku, natomiast wersja hybrydowa pojawi się w sprzedaży wiosną 2019 roku.

Nowa Honda CRV z pewnością znajdzie wielu fanów w Polsce – to solidny, pojemny samochód, który z powodzeniem może służyć również jako rodzinny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here