Jaki samochód warto kupić

Marzysz o dużym, wygodnym i niezawodnym aucie? Liczysz na komfortową i bezproblemową jazdę? Nie wiesz jednak, jaki samochód wybrać i na jaki model warto postawić? Głowa do góry – Nie pozwolimy Ci błądzić, spróbujemy temu jakoś zaradzić. Jaki samochód warto kupić? Na jaką markę warto postawić? Sprawdźmy. Razem na pewno znajdziemy dobre rozwiązanie.

Jak wybrać najlepsze auto? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Inżynierowie i producenci najlepszych marek nieustannie pracują nad tym, by tworzyć coraz lepsze, coraz szybsze i coraz wygodniejsze samochody. Co chwilę zaskakują nas nowymi modelami, naszpikowanymi elektroniką i różnymi bajerami. Proponują innowacyjne systemy i układy wspomagające kierowców i ostrzegające przed zagrożeniami. Dlatego, zanim ruszymy po auto do salonu, musimy wiedzieć, czego szukamy i czego potrzebujemy. Zastanów się zatem, jakiego auta szukasz i czego dokładnie oczekujesz. Czy marzysz o szybkim, luksusowym i niezniszczalnym samochodzie Czy wolisz auto rodzinne, wygodne i ekonomiczne? Liczysz przede wszystkim na opcję wydajną, czy ważniejsze są konie pod maską?

Jeśli auto ma być przede wszystkim bezpieczne i niezawodne, warto sprawdzić, jakie modele najlepiej przechodzą testy zderzeniowe. EuroNCAP przeprowadzając próby i crash-testy, sprawdza różne samochody i ich poziom bezpieczeństwa. EuroNCAP to organizacja niezależna, niepowiązana z żadnym z producentów. Co więcej, auta do testów kupowane są w salonie anonimowo, a nie dostarczane wprost od producentów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że żaden samochód nie został wcześniej specjalnie przygotowany. Które auta przechodzą crash testy najlepiej? Okazuje się, że dealer Volvo proponuje auta nie tylko niezawodne, ale i bardzo bezpieczne!

Volvo bezpieczne i niezawodne!

Mówiąc o bezpieczeństwie i zapobieganiu kolizjom na drodze, nie sposób pominąć Volvo. Marka Volvo słynie bowiem z tego, że przykłada szczególną uwagę do bezpieczeństwa i udowadnia nam to nie tylko przy pomocy nowoczesnych systemów wspomagających kierowców, ale i solidnych konstrukcji produkowanych samochodów. Z niezależnych testów EuroNCAP wynika, że Volvo to bardzo dobry i bezpieczny wybór. Każdy model dostępny obecnie na rynku otrzymał najwyższe noty i komplet 5 gwiazdek. Chociażby Volvo S60 zdobyło następujące wyniki:

  • ochrona dorosłych pasażerów – 96%
  • ochrona dzieci – 84%
  • ochrona pieszych – 74%
  • skuteczność działania asystujących systemów – 76%

To świadczy tylko o tym, że Volvo to jeden z najbezpieczniejszych samochodów! Oprócz solidnej konstrukcji i wzmocnienia samego pojazdu, modele tej marki wyposażone są w układ hamowania awaryjnego, który ma na celu uniknięcie kolizji lub złagodzenie skutków uderzenia. Jak informuje nas dealer Volvo, auto najpierw ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie, a potem automatycznie hamuje przed pojazdami, poruszającymi się w tym samym kierunku lub z naprzeciwka. Warto wspomnieć też o radarze z kamerą, który potrafi wykryć pieszych, rowerzystów i duże zwierzęta. Nie przeszkadzają mu w tym światła mijania ani całkowita ciemność.

Podczas długiej jazdy, przydatny jest również tempomat, który potrafi utrzymać bezpieczną zaprogramowaną odległość od jadącego przed nami pojazdu. Potrafi on również samodzielnie zatrzymać auto i ponownie je rozpędzić do ustalonej prędkości.

Co więcej, w wyposażeniu podstawowym niektórych modeli Volvo znajdziemy m.in. system rozpoznający znaki drogowe, układ utrzymujący auto na właściwym pasie ruchu i funkcję ostrzegającą o dekoncentracji kierowcy. Dostępne są również systemy ułatwiające parkowanie, monitorujące tzw. martwe pole i pomagające bezpiecznie zmieniać pasy ruchu. Auta marki Volvo łączą w sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here