Samochody francuskie cieszą się na naszym rynku dużą popularnością. Jest to pewien paradoks, ponieważ wielu kierowców uważa jednocześnie, że są to samochody o dużej awaryjności. Warto jednak zaktualizować informacje na ten temat – auta z Francji są dziś znacznie wyższej jakości niż przed laty. Producenci stopniowo naprawiali swoje błędy. Przede wszystkim u Francuzów w końcu standardem stała się solidniejsza ochrona przed korozją. Dzisiejsi właściciele aut z Francji nie muszą więc narzekać już na tak liczne awarie, chociaż te oczywiście się zdarzają. Wówczas przydatny będzie łatwy dostęp do części do samochodów francuskich. I właśnie w tym miejscu należy podkreślić jedną z największych zalet posiadania w Polsce Citroena, Peugeota czy Renault. O czym mowa? Oczywiście o dostępności i cenie części.

Dostępność części do aut francuskich

Dostęp do części dla samochodów francuskich jest w Polsce doskonały. Dzięki temu auto można zawsze naprawić szybko i stosunkowo tanio. Francuzy są też niedrogie w naprawie. Nie musimy ponosić kosztów drogiego importu części, więc cena spada.  Duża ilość części do aut z Francji na rynku również działa na korzyść konsumenta – możemy przebierać w ofertach serwisów i sklepów, mając pewność, że nie przepłacimy za wybrane produkty.

Pod tym względem wiele dobrego można powiedzieć również o silnikach. Francuskie jednostki dCi oraz HDi można z reguły naprawić znacznie szybciej i taniej niż byłoby to możliwe w przypadku aut pochodzących np. z Japonii. Co prawda, porównanie z Japonią można uznać za niesprawiedliwe, gdyż tu z kolei mamy do czynienia z drogimi częściami, dlatego dodajmy również, że części do aut francuskich często przewyższają dostępnością nawet części do samochodów niemieckich!

Na tym nie koniec zalet francuskich jednostek napędowych. Warto pamiętać, że silniki cDi oraz HDi cechują się również bardzo oszczędnym spalaniem. To oznacza, że francuskie auta są znakomitym wyborem dla wszystkich kierowców ceniących ekonomiczne rozwiązania.

Sklep z częściami do aut francuskich

Naprawa auta francuskiego (i każdego innego) jest dziś łatwiejsza również dzięki szybkiemu rozwojowi sklepów internetowych. Jeśli potrzebujesz części do samochodu francuskiego, nie musisz polegać wyłącznie na okolicznych sprzedawcach i serwisach. Wiele sklepów internetowych wyśle do Ciebie towar nawet w ciągu 48 godzin. Co więcej, w sieci łatwo porównać oferty i znaleźć części tańsze niż w sklepach działających w Twoim mieście.

Zalecamy kupowanie części w sklepach, które pozwalają na łatwy kontakt ze sprzedawcą. Na stronie powinien być dobrze widoczny numer telefonu i mail. Zakup części bywa kłopotliwy i łatwo o wybór niewłaściwego elementu. W przypadku wątpliwości warto zadzwonić i wyjaśnić sprawę przed zakupem.

Przypominamy też o możliwości zwrotu produktów zakupionych na odległość. Sklep powinien dać co najmniej dwa tygodnie na odesłanie zamówionego towaru bez podawania przyczyny. Warto też zwrócić uwagę na to, czy części objęte są gwarancją na rozruch.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here