Z czasem każdy pojazd traci swój oryginalny blask. Na szczęście zmiany te są w dużej mierze odwracalne. Wystarczy wybrać się do dobrego serwisu kosmetyki samochodowej, by usunąć trudne zabrudzenia, mniejsze i większe rysy oraz zmatowienia. Przyda się też regeneracja felg i dokładne czyszczenie wnętrza wraz z impregnacją tapicerek.

Z jakich dokładnie usług możesz skorzystać i na czym one polegają?

Kosmetyka samochodowa obejmuje takie usługi, jak:

Detailingowe mycie samochodu – to czyszczenie znacznie dokładniejsze i bezpieczniejsze dla lakieru niż mycie w zwykłej myjni. Czyszczenie detailingowe jest podzielone na kilka etapów, co pozwala na skuteczne usunięcie nawet drobnych zabrudzeń. Na początku czyści się lakier – usuwane są owady, drobinki asfaltu czy lotna rdza. Kolejny etap to nałożenie aktywnej piany i czyszczenie samochodu za pomocą specjalnej rękawicy. Na końcu auto jest osuszane za pomocą odpowiednich ręczników, bezpiecznych dla lakieru.

Detailingowe czyszczenie wnętrza – niektóre firmy w ramach kosmetyki samochodowej oferują też tzw. detailingowe czyszczenie wnętrza pojazdu. W skrócie można powiedzieć, że polega ono po prostu na precyzyjnym wyczyszczeniu wszystkich elementów. Wnętrze jest odkurzane wraz z przestrzenią bagażową, a dywaniki są prane. Do tego czyści się i impregnuje tapicerki.

Usuwanie rys oraz polerowanie i korekta lakieru – drobne ryski, zmatowienia czy trudne do usunięcia resztki owadów są nie do uniknięcia podczas normalnego korzystania z samochodu. Serwis kosmetyki samochodowej usunie zarówno te ledwo widoczne niedoskonałości, jak i większe uszkodzenia wykonane przez wandali czy nieumiejętnie parkujących kierowców. Polerowanie natomiast pozwala na ogólną, bardzo wyraźną poprawę wygląda auta. Samochód prezentuje się niemal tak, jakby wyjechał prosto z salonu.

Usuwanie wgnieceń metodą PDR – wiele aut, zwłaszcza niegarażowanych, szybko „dorabia się” wgnieceń parkingowych. Uszkodzenia mogą też być spowodowane np. intensywnym gradobiciem czy potrąceniem zwierzęcia. Wiele takich wgnieceń da się usunąć nieinwazyjną metodą PDR. Co ważne, technika ta nie wymaga ponownego szpachlowania ani lakierowania.

Regeneracja felg – prędzej czy później felgi każdego auta zaczynają wyglądać nie najlepiej. Pojawiają się rysy i przetarcia, a dawny blask znika. Profesjonalna kosmetyka samochodowa nie może zostawić felg w takim stanie. Oprócz usuwanie przetarć i zarysowań, przyda się polerowanie felg na wysoki połysk.

Polerowanie lampkosmetyka samochodowa powinna obejmować także dokładne czyszczenie lampy. To jeden z tych elementów, które wpływają nie tylko na estetykę auta, ale również na bezpieczeństwo jazdy. Czyste lampy gwarantują lepszą widoczność. Polerowanie lamp daje efekt w postaci usunięcia starej, zżółkniętej warstwy plastiku. Następnie lampy są zabezpieczane przed ponownym płowieniem.

Aplikacja powłok ochronnych – efekty dokładnego czyszczenia należy właściwie zabezpieczyć, dlatego dobrze, by ostatnim etapem kosmetyki samochodowej było nałożenie powłok ceramicznych lub wosków na lakier, lampy, szyby oraz części plastikowe i chromowane. Dodatkowo powłokami ochronnymi można zabezpieczyć również felgi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here