Wynajem długoterminowy aut elektrycznych

Czas samochodów spalinowych zaczyna się kończyć, a ich miejsce zajmują nowoczesne auta elektryczne, które mają do zaoferowania nie tylko wysoki komfort podróżowania, ale także coraz większe zasięgi, nie wspominając już o aspekcie ekologicznym. Nie dziwi zatem, że coraz więcej firm decyduje się na wynajem tego typu samochodów. Jest to oczywisty krok w kierunku niedalekiej przyszłości, który pozwala zaadaptować się pracownikom do korzystania z tego typu pojazdów. Dlaczego warto to robić? Już odpowiadamy!

Auta elektryczne w firmie

Jeszcze do niedawna pojazdy elektryczne były raczej rzadkością. Dzisiaj jednak każdego dnia mijamy na ulicy samochody z zieloną tablicą rejestracyjną, w którą wyposażone są tego typu auta. Wielu z nas już posiada takie pojazdy albo zaczynamy planować ich zakup. Przedsiębiorcy, którzy szukają samochodów dla swoich firm, również coraz częściej decydują się na wynajem długoterminowy aut elektrycznych. Jest to bowiem nieunikniony etap zrównoważonego rozwoju, a ci, którzy wprowadzą dane rozwiązania jak najwcześniej, zyskają przewagę nad pozostałymi.

Warto mieć też na uwadze, że elektryfikacja firmowych flot, to nie tylko krok w przyszłość, ale tak naprawdę wczesne wdrożenie rozwiązań, które lada dzień będą obowiązkowe. Ponadto jest to także świetny sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy odpowiedzialnej społecznie, która dostrzega problemy, z jakimi zmaga się aktualnie świat.

Wynajem długoterminowy aut elektrycznych – dlaczego warto?

Długoterminowy wynajem aut elektrycznych to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim firmy, które decydują się na budowanie swojej floty w oparciu o pojazdy elektryczne, aktywnie wspierają działania mające na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Na tym jednak nie koniec! Wybór samochodów elektrycznych może się wiązać również z szeregiem innych korzyści, takich jak:

  • mniejsze koszty eksploatacyjne floty
  • wprowadzenie do firmy nowoczesnej technologii transportowej i zaznajomienie z nią pracowników
  • bezpłatne korzystanie z parkingów miejskich
  • możliwość poruszania się buspasami i wjeżdżania do stref miejskich

Trzeba tutaj mieć szczególnie na uwadze to, że samochody elektryczne z czasem będą jedyną dostępną formą transportu i firmy, które zdecydują się na nie jako pierwsze, po prostu łatwiej przejdą cały proces motoryzacyjnej transformacji.

Pojazdy elektryczne, czyli nowoczesna EKO flota

Nie bez znaczenia przy wynajmie długoterminowym aut elektrycznych jest możliwość stworzenia nowoczesnej floty samochodowej. Pojazdy elektryczne, takie jak chociażby Renault Megane Techno EV60 Optimum Charge, Tesla 3 Rear Wheel Drive czy Hyundai Kona Modern to nowoczesne pojazdy wyposażone w najbardziej zaawansowane systemy – między innymi w asystenta pasa ruchu czy asystenta unikania kolizji czołowych z opcją wykrywania pieszych. Jest to zatem również stawianie na bezpieczeństwo pracowników i minimalizację drogowych kolizji w czasie realizowania przez nich zadań.

Jak widać, wynajem długoterminowy aut elektrycznych to opcja, która niesie ze sobą wiele zalet. Co ważne, ceny takiego wynajmu nie odbiegają zasadniczo od tych, jakie dotyczą samochodów spalinowych, a dodatkowo zyskujemy wiele innych, powyżej wymienionych korzyści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here