Jaki uchwyt samochodowy do telefonu i tabletu

XXI wiek to czasy nowoczesnej technologii, z którą stykamy się każdego dnia. Urządzenia takie jak tablety czy smartfony posiada niemal każdy z nas. Często podczas jazdy samochodem zastępują nam urządzenie GPS. Jeśli więc często korzystamy z nich podczas jazdy musimy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce.

Dedykowany uchwyt samochodowy pod telefon lub tablet

Najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się różnego rodzaju uchwyty dedykowane dla smartfonów oraz tabletów. Dzięki nim urządzenie stabilnie będzie osadzone w naszym samochodzie, spełni swoją rolę, a przy tym nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla prowadzenia samochodu.

Uchwyty samochodowe tradycyjnie montowane

Są to najpopularniejsze uchwyty, które posiadają specjalną przyssawkę. Posiadają wiele zalet:

  • Możemy je zamontować do przedniej szyby oraz do kokpitu naszego samochodu.
  • Tego rodzaju uchwyty posiadają różne długości wysięgnika trzymającego smartfon lub tablet.
  • Znajdziemy je niemal dla każdego modelu urządzenia. Jest to bardzo ważne, by przed zakupem upewnić się czy dany uchwyt będzie nadawał się dla naszego smartfona lub tabletu.
  • Takie dedykowane i oryginalne akcesoria są jednak o wiele droższe – mogą kosztować około 50 złotych.
  • Możemy jednak zdecydować się na uniwersalne urządzenie, które pasuje do większości modeli smartfonów oraz tabletów, upewnijmy się jednak przy jego zakupie, że posiada odpowiedni zakres regulacji, pasuje do naszego urządzenia oraz samochodu. Taki uchwyt kosztuje około 25 złotych.

Skromny i niezauważalny uchwyt samochodowy

Innym rodzajem są uchwyty miniaturowe, które posiadają minimalną długość ramienia. Są niekiedy lepszym wyborem, ponieważ w niektórych samochodach nie mamy zbyt wiele miejsca na sporych rozmiarów uchwyt plus jeszcze telefon lub tablet.

Taki niewielki uchwyt nie ogranicza również w żaden sposób widoczności kierowcy. Ma bardzo solidną przyssawkę, która bez problemu upora się z wagą naszego urządzenia. Możemy nabyć taki uchwyt za około 25 złotych.

Istnieją również uniwersalne modele, które posiadają konstrukcję w kształcie otwieranego walca i kosztują nieco mniej – około 13 złotych.

Uchwyty samochodowe montowane w nietypowych miejscach

Większość z nas sądzi, że najlepszym miejscem na zamontowanie uchwytu jest wyłącznie kokpit oraz przednia szyba. Tymczasem powstały niezwykle nowoczesne urządzenia, które możemy zamontować na kierownicy lub osłonie przeciwsłonecznej.

Jeśli chodzi o kierownicę, uchwyt znajduje się na górnej części, dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy daleko sięgać rękami do urządzenia by zerknąć na trasę. Nie jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie, istnieje ryzyko, że przy obrocie kierownicy nasze urządzenie spadnie. Kosztuje około 20 złotych.

Dobrym pomysłem jest montaż do osłony przeciwsłonecznej – mikrofon oraz głośnik znajdują się wtedy na wysokości naszej głowy, dzięki czemu z łatwością możemy korzystać z trybu głośnomówiącego. Jednak w przypadku korzystania ze smartfona lub tabletu jako GPS’a, może być to dla nas nieco utrudnione. Takie uchwyty kosztują około 20 złotych.

Wykorzystujemy otwory wentylacyjne pod uchwyt samochodowy

Do zamontowania uchwytu warto wykorzystać otwory wentylacyjne. Użytkownicy bardzo chwalą sobie ten sposób, posiada on wiele zalet:

  • Daje nam wygodny i stały dostęp do urządzenia.
  • Sposób montażu jest niezwykle prosty – do kratki wentylacyjnej należy przymocować jeden wspornik, a drugi opiera się o kokpit lub wchodzi w otwór kratki.
  • Nie jest zbyt drogi – kosztuje średnio 25 złotych.

Uchwyt samochodowy z ładowarką

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest uchwyt na tablet lub smartfona, który wyposażony jest w ładowarkę. Zwykle uchwyt montowany jest bezpośrednio w gnieździe zapalniczki, a na wtyczkę założono gumowe wsporniki, by nie obracała się.

W ten sposób możemy ładować nasz sprzęt, jednocześnie z niego korzystając. Jest to rozwiązanie, które daje nam duży komfort  – nie musimy się obawiać, że urządzenie nagle się rozładuje i nie będziemy mogli skorzystać na przykład z nawigacji.

Przy wyborze konkretnego modelu musimy dobrać odpowiednią długość ramienia uchwytu w zależności od tego gdzie znajduje się gniazdo zapalniczki w naszym samochodzie. Za taki gadżet zapłacimy około 50 złotych.

Jak widać rozwiązań na rynku jest mnóstwo. Musimy zdecydować się na to, które będzie dla nas jak najbardziej wygodne. Pamiętajmy też, że tablet jest o wiele cięższym urządzeniem, dlatego warto zdecydować się na uchwyty, które nie posiadają przyssawek lecz są przykręcane, na przykład do ramienia fotelu kierowcy. Tablet możemy także umieścić w uchwycie w zagłówku lub między siedzeniami, by dziecko siedząc z tyłu mogło komfortowo oglądać ulubione bajki.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here