Jak zabezpieczyć lakier samochodowy

Niemalże każdy właściciel samochodu musi zmierzyć się z zabrudzeniami, które wykazują odporność na tradycyjne metody czyszczenia. W rzeczywistości, ochrona lakieru nie jest łatwa, ponieważ każdego dnia narażony jest na działanie szkodliwych czynników. Zaliczyć można do nich m.in. warunki atmosferyczne, kwasy, substancje chemiczne. 

To tylko część, która może pozostawić trwałe piętno na lakierze samochodowym. Warto wiedzieć jak prawidłowo zabezpieczyć lakier samochodowy, aby móc jak najdłużej cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem, ponieważ nieodpowiednie działanie może uszkodzić powłokę i obniżyć wartość pojazdu. Z kolei właściwa pielęgnacja sprawi, że każdy dzień korzystania z samochodu będzie bardzo przyjemny. Dodatkowo przedstawiamy dlaczego warto posiadać Quick detailer z dodatkiem sio2. Produkt znajdziesz na https://sklep.motogo.pl/good-stuff-sio2-detailer-1l-quick-detailer-z-dodatkiem-sio2

3 najczęstsze zabrudzenia na lakierze samochodowym

W okresie letnim jednym z najczęściej spotykanych przykrych niespodzianek na lakierze są ptasie odchody. Choć mogą wydawać się bardzo niepozorne. To ich skład chemiczny bardzo szybko wchodzi w bardzo silną reakcję z promieniami UV. W rezultacie wżerają się w powłokę lakieru i powodują trwałe uszkodzenia. Wiele osób twierdzi, że krótka chwila wystarczy, aby powstała zmatowiona plama na powłoce. Tego rodzaju zabrudzeń bardzo ciężko uniknąć, często wystarczy pozostawić auto w niefortunnym miejscu na krótką chwilę, a późniejszy wygląd pozostawia sporo do życzenia. 

Kolejnym rodzajem zabrudzenia, które znacząco uszkadza lakier samochodowy jest rozpuszczona smoła. Wysokie temperatury, które mają coraz częściej miejsce w sezonie letnim, doprowadzają do rozpuszczania się asfaltu. Asfalt staje się wtedy o wiele bardziej plastyczny. Przejeżdżające po nim samochody doprowadzają do powstania charakterystycznych mikro odprysków, które szybko osadzają się na powierzchni lakieru. Wystarczy przyjrzeć się pojazdowi po dłuższej jeździe w czasie upału, wówczas można dostrzec maleńkie kropeczki. Wiele osób nie posiada świadomości o ich pochodzeniu, a są one bardzo niebezpieczne dla lakieru. 

Następnym, bardzo częstym zabrudzeniem występującym na powłoce lakieru samochodowego są rozbite owady. Nawet najmniejsza zwłoka może spowodować ich wczepianie w lakier pojazdu. Z czasem zaczyna się on wżerać w lakier i jego usunięcie skutkuje odchodzeniem razem z lakierem. 

Znajduje się tuż poza tym rankingiem, ale nie można jej pominąć. Równie ciężko jest usunąć zabrudzenia powstałe pod wpływem soli drogowej. Potrafi skutecznie zmatowić lakier na powierzchni samochodu. Dodatkowo pozostawia charakterystyczne zacieki. Jednak w gruncie rzeczy jest to dosyć mała cena za to, że w bardzo trudnych warunkach drogowych można uzyskać stosunkową namiastkę bezpieczeństwa. 

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy?

O lakier samochodowy należy dbać regularnie. Drobne zaniedbania są bardzo szybko dostrzegalne, w szczególności na nowszych pojazdach, które powinny być piękne i błyszczące. Idealny wygląd lakieru samochodowego można uzyskać także w przypadku starszych pojazdów. Jest to działanie bardziej wymagające, jednak osiągalne. 

Absolutnie najistotniejsze jest właściwe czyszczenie pojazdu. Pod żadnym pozorem nie można nanosić preparatów na brudną powierzchnię. Nawet niedostrzegalne drobinki piasku lub ziemi mogą znacząco zaznaczyć swoją obecność na lakierze. Przed przystąpieniem do zabezpieczenia należy dokładnie umyć samochód. Konieczne jest również spłukanie wszystkiego znajdującego się na nim i pozostawienie go do osuszenie. Wówczas można z powodzeniem rozpocząć zabezpieczanie powłoki, przestrzegając zaleceń producenta. Istotne jest również, aby dokonywać tego za pomocą specjalnych ściereczek, które nie będą pozostawiały po sobie niteczek. Najlepiej sprawdza się w tym mikrofibra i wycieranie preparatu do sucha. 

Pierwszym krokiem jest właściwe zabezpieczenie lakieru samochodowego. Niestety, nie istnieje domowa metoda, która w pełni zastąpiłaby profesjonalne środki. Konieczny jest zakup sprawdzonego preparatu. Szeroko polecany jest Quick detailer z dodatkiem sio2, który jest bardzo łatwy w użytkowaniu, co nie umniejsza w żaden sposób jego skuteczności. Receptura Quick detailer z dodatkiem sio2 opiera się na polimerach krzemowych, których cząsteczki są wielkości nano. Duża zawartość SiO2 zapewnia silną przyczepność do lakieru samochodowego, tworzyw sztucznych i szkła. Kolejną zaletą tego specyfiku jest wypełnienie drobnych nierówności, które powstały na powierzchni lakieru. Pozwala to na podniesienie ich połysku. Niekwestionowanym atutem jest nienaruszanie właściwości powłok. Działa zabezpieczająco na lakier poprzez wytworzenie wodoodpornej, hydrofobowej warstwy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here