Historia auta Volkswagen Thing

0
305

Niemiecki koncern Volkswagen na przestrzeni lat wyprodukował wiele ciekawych modeli samochodów osobowych, dostawczych, a nawet terenowych. Nie lada ciekawostką dla dzisiejszej motoryzacji jest VW Thing. To klasyczny pojazd z napędem na dwa koła, który był produkowany w latach 1968-1983. Dowiedz się więcej o historii VW Thing i zobacz, gdzie jeszcze można spotkać tego dość nietypowego klasyka od Volkswagena.

Pierwszy Volkswagen Thing – co to za samochód?

Dość nietypowym klasykiem jest VW Thing, czyli pojazd znany przede wszystkim mieszkańcom USA, Meksyku, Włoch oraz Indonezji. Na przestrzeni zaledwie kilkunastu lat od produkcji tego auta pojawiło się zaledwie ok. 90 tysięcy egzemplarzy. To typowy samochód terenowy zbudowany na bazie klasycznego Garbusa. Można powiedzieć, że to terenowa wersja tego samochodu produkowana z myślą o zastosowaniu w wojsku.

Volkswagen Thing, czyli inaczej Kurierwagen,  z założenia był pojazdem specjalnym, a do użytku cywilnego oddano dopiero modele produkowane po roku 1980. Kompaktowy SUV był wyposażony w silnik 1.5 lub 1.6 w rzędowej czwórce z 4-biegową, manualną skrzynią biegów. VW Thing znany jest także jako Trekker i Safari, zależnie od kraju, w którym występuje.

Historia VW Thing – ciekawe auto o krótkiej historii

Z założenia VW Thing nie miał być pojazdem komercyjnym, a jedynie samochodem wykorzystywanym w wojsku. To sprawiło, że na rynku nie powstało tak wiele egzemplarzy, jak np. popularnego Garbusa lub VW Karmann Ghia.

Obecnie wciąż da się kupić kultowego Volkswagena Thing, aczkolwiek to wymaga poświęcenia sporo czasu na poszukiwania modelu zachowanego w jak najlepszym stanie. W razie konieczności wykonania prac renowacyjnych niezbędne będą części zamienne do VW T181. Zamówisz je na online na stronie: https://garbus.pl/vw-t181.

Jako ciekawostkę warto dodać, że historia VW Thing nie kończy się na seryjnych autach. Na aukcji w USA w 2020 roku pojawił się zmodyfikowany model VW T181 (Thing) z czterocylindrowym silnikiem 1.8, standardową przekładnią oraz w odświeżonym wnętrzu i nowym, żółtym lakierze. Wówczas auto zostało sprzedane za pokaźne 22,5 tys. dolarów amerykańskich.

Historia VW Thing – marzenie każdego kolekcjonera? Podsumowanie

Osoby, które poświęcają cały wolny czas na zabytkowe samochody, na pewno chociaż raz słyszały o Volkswagenie Thing. Choć nie jest to najpopularniejszy klasyk tego koncernu, wciąż wielu kolekcjonerów szuka idealnie zachowanych modeli, które mogliby włączyć do swojej prywatnej kolekcji zabytkowych pojazdów.

Po zakupie VW Thing lub inaczej T-181 zawsze warto przejrzeć stronę sklepu internetowego garbus.pl. W jednym miejscu (bez wychodzenia z domu), znajdziesz wszystkie niezbędne części zamienne, które pomogą Ci w utrzymaniu klasyka w doskonałym stanie. Jeśli marzysz o niepowtarzalnym samochodzie, którego praktycznie nie da się już spotkać na drogach, koniecznie postaw na Volkswagena Thing.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here