Bezpieczny import towarów z Chin

W dzisiejszym świecie coraz popularniejsze, a przede wszystkim bardziej dostępne są podróże. Wraz z rozwojem transportu, wzrosło pragnienie poznawania najdalszych zakątków świata. Kwestią czasu było postawienie pierwszych kroków w biznesie na rynkach międzynarodowych. Takie prowadzenie biznesu pozwala na rozszerzenie oferty, zwiększenie rozpoznawalności marki, a niekiedy nawet na zdobycie monopolu na rynku. Pojawienie się nowych firm na rynkach rodzimych, skutkuje również wzrostem liczby miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Często większe korporacje tworzą swoje filie w najdalszych zakątkach świata. Wpływ na to ma wiele czynników, np.: wygoda w prowadzeniu interesów, chociażby ze względu na różnice czasowe.

Obieg towarów – na co zwrócić uwagę

Faktem jest, iż łatwość w przemieszczaniu się ludzi pociągnęła za sobą również łatwość w przemieszczaniu się towarów czy usług. Dziś dla zwykłego konsumenta dostępne są towary nie tylko z krajów sąsiadujących, ale również te z drugiego końca świata. Ostatnio coraz popularniejszy staje się rynek chiński. Wydawać by się mogło, iż import jest równie łatwy co podróże człowieka. Nic bardziej mylnego. Import bądź eksport towarów jest znacznie bardziej skomplikowany.

O ile sprowadzenie pojedynczej rzeczy z Chin nie powinno stanowić większego problemu, to już bezpieczne sprowadzenie dobra na większa skalę komplikuje sprawę. Przy braku wiedzy lub też nieostrożność możemy narazić się na dość duże koszty, a niekiedy na konflikt z prawem. Importując bądź eksportując dobro z innego kontynentu trzeba zwróć uwagę na regulacje prawne obwiązujące w danym kraju. Wiele państw ma swoje wytyczne odnośnie sposobu transportu towaru czy prowadzenia jego ewidencji.

Problematyczne jest również wejście na rynek nowych marek. Bez dobrze przeprowadzonego reasearchu nie ma co liczyć na sukces. Ogromnym ułatwieniem jest podjęcie współpracy z kimś kto zna dany rynek. Zyskujemy rzetelne badania, a niekiedy siatkę kontaktów.

Jak zacząć import/eksport na rynkach międzynarodowych?

Po podjęciu decyzji o wejściu na rynki międzynarodowe, warto zastanowić się jak to dobrze rozegrać. Ułożenie planu jak bezpiecznie importować towary z Chin to gwarancja sukcesu. Warto zlecić to komuś doświadczonemu, a przede wszystkim znającemu rynek. Z pomocą przychodzą firmy, które się w tym specjalizują. Warto przeszukać Internet i zrobić porównanie ofert bezpośrednich importerów z Chin. Jest wiele plusów podjęcia współpracy z taką firmą. Są to m.in.

– znajomość rynku;

– znajomość międzynarodowego prawa dotyczącego obiegu towarów i usług;

– profesjonalna sieć kontaktów na rynku;.

– zespół doświadczonych w negocjacjach ludzi;

– organizacja dokumentacji;

– współpraca z urzędami celnymi oraz punktami kontroli;

– oszczędność czasu i pieniędzy.

Bezpośredni importer z Chin

Warto zwrócić się do doświadczonej firmy z ugruntowaną pozycja na rynku. Firmą zajmującą się bezpośrednim importem lub eksportem towarów z Chin jest IZN Trade. Korzystając z usług IZN Trade mamy gwarancję pełnego profesjonalizmu oraz bezpieczeństwa obiegu towarów. Doświadczony i wykwalifikowany zespół obsługuje transakcje na całym świecie, w tym te na rynku azjatyckim. Firma dysponuje swoim własnym centrum logistycznym, tym samym zapewniając komfort wszystkim stronom umowy. IZN Trade jako nieliczni finansują transakcje.

Źródło: https://izntrade.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here