Jeszcze kilka lat temu wypożyczalnie przyczep samochodowych funkcjonowały głównie przy stacjach paliwowych. Dziś przyczepkę można wynająć także w pobliżu składów budowlanych, hurtowni czy supermarketów typu dom&ogród. Czy w dobie zakupów internetowych taki biznes ma rację bytu? Jak najbardziej! Skoro coraz częściej kupujesz w sklepach online, nie opłaca się inwestować we własną przyczepkę, która zajmuje sporo miejsca i kosztuje minimum 2 tys. złotych. Jednak z drugiej strony, sklepy stacjonarne nie zniknęły z mapy Polski i nadal musisz czasem przewieźć coś dużego własnym autem. Przyczepka samochodowa przydaje się także w nagłych wypadkach, gdy trzeba przewieźć zepsuty motor albo pomóc kumplowi w przeprowadzce. Jednym słowem, wypożyczalnia przyczep samochodowych to potrzebny biznes, który może przynieść całkiem przyzwoite dochody.

Jakie przyczepy samochodowe warto mieć w ofercie?

Na początek zainwestuj w standardowe rydwany na jedną i dwie osie. Są najtańsze i najbardziej rozchwytywane przez klientów. Nadają się do przewozu towaru na budowę, opału, a nawet mebli. Koniecznie zaproponuj swoim klientom plandekę, która sprawdzi się podczas przechowywania ładunku na dworze i transportu przy brzydkiej pogodzie.

Wypożyczalnia przyczep samochodowych powinna ofertować również kontenerki wyposażone w uchwyty mocujące i drzwi zamykane na kłódkę. Taką przyczepę chętnie wynajmie klient, który musi przewieźć maszyny, rzeczy na przeprowadzkę czy cenne przedmioty.

Jeśli mieszkasz na wsi lub nieopodal stadniny koni, w przyszłości pomyśl o przyczepie do transportu zwierząt. A skoro mowa o przyczepach specjalnego zastosowania, w Twojej ofercie nie powinno zabraknąć przyczepy pod motocykle i quady. Jeśli wypożyczalnia znajduje się nad morzem lub jeziorem, warto zainwestować w przyczepę do przewozu łodzi.

Aby rozwijać swój biznes, musisz reagować na potrzeby klientów – jeśli coraz więcej osób pyta o przyczepy dłużycowe lub lawety, powinieneś rozważyć rozbudowanie swojej oferty.

Wypożyczalnia przyczep samochodowych – cennik

Podczas tworzenia cennika musisz skategoryzować posiadane przyczepy w zależności od rodzaju, dopuszczalnej masy całkowitej i powierzchni ładunkowej. Oczywiście cena powinna rosnąć wprost proporcjonalnie do rozmiarów przyczepy. Cena za wynajem rydwanów nie powinna przekraczać 30-35 zł za dobę. Za lawety możesz zażądać od 70 do 130 zł odpowiednio do długości ładunkowej, natomiast wynajęcie boksu do przewozu koni i hermetycznego kontenera kosztuje mniej więcej 70 zł.

Niech Twoja wypożyczalnia przyczep samochodowych zachęca klientów upustami i promocjami. Przy tygodniowym wynajmie obniż cenę za jedną dobę, natomiast przy dłuższej współpracy zgadzaj się na indywidualne negocjacje. Wypożyczaj przyczepy również na godziny, przy czym niech każda kolejna godzina będzie tańsza od pierwszej (np. pierwsza 10 zł, druga – już 5 zł). Uwaga! Wypożyczalnia przyczep nie powinna ponosić strat powstałych wskutek użyczenia, dlatego warto żądać zwrotnej kaucji na poczet ewentualnych szkód.

[Głosów:68    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here