Chcesz zdać prawo jazdy za pierwszym razem? To marzenie każdego przyszłego kierowcy. Szansę na pomyślne ukończenie egzaminu już przy pierwszym podejściu zwiększy dobra szkoła nauki jazdy. Jak wybrać najlepszą ofertę?

Koszty i wyposażenie szkoły jazdy

W każdej szkole jazdy uczysz się tego samego, więc teoretycznie warto wybrać najtańszą ofertę. W praktyce jednak nie każdy instruktor potrafi skutecznie przekazać wiedzę, a zdarzają się i tacy, którzy chcą tylko „odbębnić” swoje godziny pracy, nie przejmując się losem kursantów. Jak łatwo się domyślić, niesolidnych instruktorów znajdziesz najczęściej w tańszych szkołach, dlatego kierowanie się ceną nie jest dobrym wyborem. Średnio szkoła nauki jazdy zażąda od Ciebie 1300 zł. Warto dopytać, czy koszty te obejmują również materiały szkoleniowe.

Niska cena może oznaczać także, że szkoła nauki jazdy stara się przyciągnąć w krótkim czasie jak największą liczbę kursantów za pomocą promocji. W konsekwencji mogą się pojawić problemy z umawianiem na kolejne godziny kursów praktycznych.

Przed podjęciem decyzji zwróć też uwagę na to, jak wyposażona jest dana placówka. Minimum to własny plac manewrowy niedostępny dla innych pojazdów i sala wykładowa z tablicą.

Jak wygląda kurs praktyczny?

Teoria jest ważna, ale jesteś w stanie opanować ją w domu przy komputerze. Dlatego na wybór szkoły nauki jazdy wpływ musi mieć przede wszystkim część praktyczna. Kurs powinien obejmować nie tylko wszystkie elementy wymagane na egzaminie, ale również jazdę w różnych warunkach – w dzień, w nocy, w mieście i za miastem. Jeżeli pochodzisz z małej miejscowości, zapytaj, czy są organizowane również wyjazdy do najbliższego dużego miasta. Z kolei szkoły nauki jazdy zlokalizowane w wielkich ośrodkach miejskich, powinny wybierać się z kursantami za kółkiem również na trasy pozamiejskie. To ważne, by nauczyć się panować nad pojazdem w gęstym ruchu miejskim, jak i na szybkich drogach krajowych.

Równie istotną kwestią jest wykorzystywane auto. Naturalnie, samochód powinien być w dobrym stanie technicznym. Jeszcze ważniejszy może się jednak okazać model pojazdu. Sprawdź, jakie auta są aktualnie wykorzystywane przez WORD-y i wybierz szkołę nauki jazdy, która wykorzystuje takie same pojazdy. Dzięki temu na egzaminie poczujesz się dużo pewniej. Kierowanie nowym pojazdem jest często stresujące nawet dla doświadczonych kierowców, więc ćwiczenie jazdy na odpowiednim modelu daje dużą przewagę.

Sprawdź opinie i wyniki szkoły jazdy

Przed zapisaniem się do szkoły nauki jazdy przeszukaj internet i poczytaj opinie na temat danej placówki. Uważaj na komentarze reklamowe – łatwo je rozpoznać, gdyż często zawierają link do strony danej szkoły (w treści lub w podpisie).

Ponadto niektóre WORD-y publiką na swoich stronach raporty na temat zdawalności egzaminów przez kursantów w poszczególnych szkołach. Warto więc sprawdzić, czy wybrana placówka nie wyróżnia się negatywnie wśród konkurencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here