Skup aut używanych

0
1350

Korzystanie z oferty skupów aut staje się coraz bardziej popularne wśród osób, które chcą szybko pozbyć się swojego pojazdu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę na jakich zasadach działa taki punkt. Decydując się na taką formę sprzedaży pojazdów, wielu z nas zastanawia się w jaki sposób wybrać sprawdzony i rzetelny skup. Poniższe informacje powinny wiele wyjaśnić w tej kwestii.

Jak działa skup aut?

Skup pojazdów działa na bardzo prostej zasadzie. Nabywa on pojazdy używane na podstawie wyceny rzeczoznawcy. Ogromną zaletą tego typu firm jest fakt, że działają one praktycznie 7 dni w tygodniu. Ponadto oferują dojazd do Klienta w celu odbioru pojazdu. Jeśli zatem zależy nam na szybkiej transakcji, idealnym rozwiązaniem może okazać się właśnie kontakt ze skupem aut.

Czy to opłacalne?

Pierwsze pytanie, jakie pojawia się w naszej głowie, bez wątpienia dotyczy opłacalności całej transakcji. Przecież skoro skup aut nabywa od nas pojazd, zapewne będzie go chciał potem sprzedać z zyskiem. Jednak żeby to zrobić, musi kupić nasze auto taniej. Ten tok rozumowania jest poprawny. Niemniej jednak obawy, że będziemy musieli sprzedać samochód dużo poniżej ceny rynkowej, są już bezpodstawne. Największe skupy działające na terenie kraju, takie jak na przykład Auto Kurek Car-Gryf, mogą zaoferować swoim Klientom nawet 90% rynkowej ceny pojazdu. Jeżeli dodamy do tego fakt, że transakcja jest realizowana błyskawicznie, a pieniądze dostajemy do ręki, możemy mówić o bardzo korzystnej ofercie. Dodatkowym argumentem powinna być informacja, że w przypadku sprzedaży innym kanałem, kupujący oferują kwoty na poziomie 65-75% wartości pojazdu. Różnica jest zatem spora.

A dlaczego nie komis?

Oczywiście jako alternatywę dla skupu aut, można zaproponować komis samochodowy. Tutaj jednak musimy wziąć pod uwagę, że czas realizacji transakcji będzie o wiele dłuższy. Ponadto wcale nie musimy uzyskać lepszej ceny w porównaniu do skupu samochodów. Punkty tego typu zazwyczaj oferują nam najpierw wycenę pojazdu przez rzeczoznawcę. Dzięki temu uzyskujemy rzetelną informację na temat wartości naszego auta. W komisie nie możemy liczyć na tego typu przywileje.

Jaki skup aut wybrać?

W każdej branży znajdziemy firmy, z których usług warto korzystać i takie, których należy unikać. W jaki sposób wybrać rzetelny skup aut? Przede wszystkim warto korzystać z usług firm o dużym zasięgu. Do takich możemy zaliczyć Auto-Gryf, który prowadzi skup aut na terenie Szczecina i okolic. Odwiedzając stronę https://cargryf.pl/skup-aut/ natychmiast możemy uzyskać rzetelną informację na temat całej procedury. Dodatkowo możemy również dokonać niezobowiązującej wyceny naszego pojazdu.

Duże firmy działają profesjonalnie, korzystają z usług licencjonowanych rzeczoznawców i są w stanie zaoferować nam w miarę dobrą cenę zakupu naszego pojazdu. Wśród małych firm również nie brakuje tych uczciwych, niemniej jednak nie zawsze są w stanie zaoferować nam tak korzystne warunki transakcji. A przecież chcąc sprzedać samochód właśnie na tym nam zależy – na szybkiej transakcji i korzystnej cenie sprzedaży.

Skup aut używanych to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą w miarę szybko pozbyć się starego auta. Wystawiając je samodzielnie w serwisie ogłoszeniowym, możemy czekać na finalizację transakcji miesiącami. Korzystając z pomocy komisu, również musimy liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania – jednocześnie nie mamy gwarancji uzyskania satysfakcjonującej nas ceny. Skup aut pozwala nam na szybką transakcję i daje największe szanse na uzyskanie bardzo dobrej kwoty zakupu. Dlatego rozwiązanie to wybiera coraz więcej sprzedających.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here