Pokrowiec na kierownicę

Dbając o wygląd swojego samochodu nie możemy zapominać o jego wnętrzu. Czasami warto dokonać pewnych małych zmian aby wszystko wyglądało nowocześnie i świeżo. To samo tyczy się kierownicy – jednego z ważniejszych elementów wnętrza samochodu. Jest wyjątkowo eksploatowana, często dochodzi do różnych przetarć czy zniszczeń. W jaki sposób możemy więc ją odświeżyć?

Pokrowce na kierownicę – strzał w dziesiątkę

Idealnym pomysłem jest kupno pokrowca na kierownicę. Dzięki temu poprawimy wygląd wnętrza naszego samochodu w zaledwie kilka minut. Pokrowiec skutecznie zakryje wszelkie mankamenty kierownicy, przez co nie będą nas już drażnić jej niedoskonałości.

Ważne, aby odpowiednio dobrać pokrowiec do rozmiaru swojej kierownicy – tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Inne bowiem są pokrowce do samochodów osobowych, dostawczych i vanów. Warto także decydować się na produkty wyłącznie dobrej jakości.

Montaż takiego pokrowca nie należy do najłatwiejszych, trzeba go dokładnie naciągnąć na kierownicę. Istnieją jednak pokrowce, które są jakby drugą skórą kierownicy i nie sprawiają żadnej trudności podczas jego nakładania.

Rodzaje pokrowców na kierownicę

Oto kilka najpopularniejszych rodzajów pokrowców na kierownicę, które możemy znaleźć na naszym rynku:

  • Pokrowce skórzane – cieszą się największą sprzedażą, mają elegancki i klasyczny wygląd dzięki czemu nasz samochód wygląda bardzo nowocześnie. Dostępne są w różnych kolorach, jeśli zakupimy go w kolorze czarnym i nałożymy na kierownicę będzie niemal niewidoczny. Materiał ten zapewnia lepszy chwyt kierownicy, dzięki czemu zwiększa się nasze bezpieczeństwo jazdy. Są niedrogie – kosztują około 50 złotych i można je nakładać bez konieczności zdejmowania kierownicy.
  • Pokrowce futrzane – charakterystyczna ozdoba samochodu minionej dekady, jest nieco mniej praktyczny, ale z pewnością wygląda bardzo efektownie i wyróżnia wnętrze auta na tle innych. Futerkowe pokrowce nie są jednak najlepszą opcją, jeśli chodzi o komfort prowadzenia samochodu – mogą utrudniać wykonywanie manewrów, a co za tym idzie zmniejszać nasze bezpieczeństwo. Ciężko obecnie je dostać, najlepiej kupić je od osób prywatnych, kosztują około 60 złotych w zależności od stanu, w którym się znajdują.
  • Pokrowce z materiałów syntetycznych – najczęściej dostępne w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych, wykonane są z gumy, pianki lub materiału imitującego nubuk. Są najtańszą opcją – kosztują około 30 złotych, a równie skutecznie ukryją wszystkie mankamenty kierownicy. Często posiadają po bokach specjalne wyprofilowania, dzięki czemu kierownice trzymamy bardzo komfortowo.

Dodatkowe opcje pokrowców na kierownicę

Są również inne metody odświeżenia wyglądu naszej kierownicy bez konieczności używania pokrowców. Pierwszą z nich jest lakierowanie– opcja ta nadaje się do kierownic, które nie posiadają żadnych poszarpań oraz przecięć.

Taką usługę wykona dla nas serwis, który zajmuje się naprawami typu Smart Repair. Polega ona na delikatnym wygładzeniu drobnym papierem ściernym, myciu, odtłuszczaniu, a następnie nałożeniu farby na naszą kierownicę.

Co więcej fabryczne szwy pozostaną bez naruszenia. Taka opcja będzie nas kosztować nawet 200 złotych, możemy jednak kupić farbę do samodzielnego malowania kierownicy, choć nie zapewnimy sobie tak dobrego efektu jaki zapewnią nam fachowcy.

Kierownicę możemy również oddać to tapicera, by ją obszyć. Nie jest to zbyt łatwe zadanie i niewielu tapicerów podejmuje się tego zadania. Warto zatem wcześniej rozeznać się i wybrać takiego fachowca, który cieszy się dobrymi opiniami.

Nie każdy bowiem potrafi w taki sposób obszyć kierownicę, by odtworzyć jej fabryczny stan. Ponadto często użyta jest do obszycia niewłaściwa skóra – zwykła, delikatna skóra meblowa, która po kilku miesiącach wyblaknie lub zetrze się. Taka usługa będzie nas kosztować około 150 złotych, upewnijmy się jednak wcześniej iż warto powierzyć tę pracę danej osobie.

Ostatnią możliwością może być samodzielne obszycie kierownicy. Musimy jedynie zakupić zestaw do samodzielnego obszycia kierownicy skórą, który znajdziemy w wielu sklepach motoryzacyjnych oraz na portalach aukcyjnych, kosztują średnio 30 złotych, jest więc to dla nas duża oszczędność.

Musimy jednak być pewni swoich umiejętności by cieszyć się właściwym efektem. Zestaw ten składa się z uszytego pokrowca, posiadającego otwory na igły oraz nici. W internecie możemy znaleźć jak wykonać prawidłowe obszycie krok po kroku, warto z tego skorzystać jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy.

Jeśli posiadamy w naszym samochodzie dosyć sfatygowaną kierownicę musimy koniecznie o nią zadbać. Przetarcia, przecięcia lub jej śliska powierzchnia – takie objawy nie będą sprzyjały bezpieczeństwu i komfortowi jazdy. Możemy mieć utrudnione wykonywanie wielu manewrów.

Pokrowce to łatwy i szybki sposób na to, by przywrócić naszej kierownicy wszystkie prawidłowe właściwości, a dodatkowo nowoczesny, świeży wygląd, który nada charakteru naszemu wnętrzu. Musimy pamiętać, by kierować się przy ich wyborze przede wszystkim wygodą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here