wypożyczenie samochodu

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest dosyć wygodnym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli nie posiadasz własnego pojazdu, a chciałbyś szybko dojechać do wybranego miejsca lub wybrać się w dłuższą podróż. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed wynajęciem auta z wypożyczalni.

Sprawdź dzienny limit przejechanych kilometrów

Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z wypożyczalni samochodów? Jedną z kwestii związanych z wynajmem samochodów, którą należy sprawdzić, jest nałożony przez firmę dzienny limit przejechanych kilometrów. Polega to na tym, że wypożyczając auto na wyznaczony czas, nie możesz przejechać nim więcej kilometrów, niż określono w umowie. Jednak zazwyczaj liczba kilometrów jest rozkładana na cały okres korzystania z pojazdu. Możesz zdecydować się na wynajęcie auta z wypożyczalni samochodów bez limitu kilometrów, np. wypozyczalnia-aut24.pl, jeżeli obawiasz się ponoszenia dodatkowych opłat za przejechanie nadmiarowego dystansu.

Sprawdź, ile kosztuje wypożyczenie samochodu

Niezwykle istotnym aspektem dotyczącym korzystania z wynajętych aut, jest zwrócenie uwagi na obowiązujący w wypożyczalni samochodów cennik. Firma powinna jasno określić, ile kosztuje wypożyczenie poszczególnych modeli pojazdów na określony czas. Zazwyczaj im dłuższy okres wynajmu auta, tym mniej zapłacisz za jego używanie w ciągu jednej doby. Watro także wcześniej zainteresować się wypożyczeniem samochodu, jeśli zamierzasz korzystać z niego przez pewien czas. Wiele firm proponuje zniżki dla klientów, którzy rezerwują auto kilka miesięcy przed swoim wyjazdem.

Upewnij się, jaki jest stan techniczny wynajmowanego samochodu

Kolejną rzeczą, jaką warto sprawdzić przed opuszczeniem wypożyczalni samochodów, jest stan techniczny wynajmowanego pojazdu. To bardzo ważna kwestia, ponieważ ma wpływ na bezpieczeństwo. Zwróć uwagę na to, czy wypożyczane auto jest czyste, ma uzupełnione płyny, bieżnik w oponach nie jest starty, a na desce rozdzielczej nie świecą się kontrolki awaryjne. Warto także spisać protokół odbioru auta, aby przy rozliczaniu z wypożyczalnią samochodów uniknąć ponoszenia kosztów za szkody pojazdu, za które nie odpowiadasz.

Upewnij się, czy wynajmowany samochód jest ubezpieczony

Równie ważnym elementem związanym z korzystaniem z samochodów na wynajem jest zorientowanie się, czy interesujący Cię model pojazdu został właściwie ubezpieczony — chodzi tutaj głównie o OC, AC i Assistance. Dzięki temu w razie uszkodzenia auta podczas stłuczki lub awarii nie zostaniesz pociągnięty do pokrycia kosztów związanych z naprawą samochodu.

Sprawdź, za co mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty

Warto także zwrócić uwagę na wysokość opłat, jakie wypożyczania samochodu pobiera m.in. za podstawienie pojazdu w wyznaczone przez klienta miejsce, gruntowne czyszczenie pojazdu  (obejmujące mycie tapicerki) czy też zwrot samochodu poza godzinami pracy firmy. Upewnij się również, gdzie i o której godzinie powinieneś oddać samochód, dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów za przekroczenie wyznaczonego czasu użytkowania auta.

Podczas wynajmowania samochodu, warto przywiązywać wagę do szczegółów, które nie tylko pozwolą Ci uniknąć ponoszenia nieprzewidzianych kosztów, ale przede wszystkim mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo korzystania z pojazdu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here