Kiedy warto skorzystać z usług pomocy drogowej

Chociaż z usług świadczonych przez pomoc drogową na całym świecie rokrocznie korzysta miliony kierowców, to w naszym kraju wciąż patrzymy na tę opcję jako na ostateczność, która w dodatku mocno pociągnie nas za kieszeń. W rzeczywistości jest dokładnie na odwrót, a wczesne skorzystanie z fachowej pomocy może pomóc nam oszczędzić niemało kłopotów. Kiedy i dlaczego warto zadzwonić po pomoc drogową?

Pomoc drogowa – to nie tylko holowanie

Tak naprawdę trudno zrozumieć skąd się wzięło dość powszechne kojarzenie pomocy drogowej z holowaniem. Oczywiście jest to jedna z usług, na jaką można liczyć, dzwoniąc po fachowców, ale nie jedyna, ani nawet nie najczęściej świadczona. Czego więc można oczekiwać? Właściwie pełnego zakresu czynności umożliwiającego ponowne uruchomienie Twojego samochodu – począwszy od wymiany koła, poprzez rozwiązanie problemów z akumulatorem czy dowiezienie paliwa, aż po poważniejsze naprawy, a w ostateczności – odwiezienie samochodu na lawecie do mechanika.

Planując wyjazd – zarówno na długo oczekiwane wakacje, odwiedziny babci czy dojazd do pracy – nie sposób całkowicie zapobiec wszystkim sytuacjom, które mogłyby uniemożliwić planowe dotarcie do celu. Bo przecież przebitej opony, stłuczki, rozładowania akumulatora na mrozie czy pęknięcia paska alternatora nie sposób przewidzieć. Zamiast pozwolić, aby takie przeciwności zrujnowały Twoje plany na najbliższe dni i zmusiły Cię do tracenia niezliczonych godzin na próbach uruchomienia auta, możesz zadzwonić po pomoc i jeszcze tego samego dnia kontynuować drogę.

Pomoc drogowa – jak to wygląda w praktyce?

Najczęściej już kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt (w godzinach szczytu) minut po wykonaniu telefonu, ekipa specjalistów będzie zajmowała się Twoim samochodem, starając się najpierw zlokalizować, a następnie usunąć dostrzeżoną usterkę. Tak szybka reakcja jest możliwa dzięki dobrej lokalizacji w pobliżu głównych traków komunikacyjnych – tam zazwyczaj pomoc drogowa Warszawa ma swoją bazę wypadową. Najczęściej jeszcze na miejscu podjęte będą próby uruchomienia samochodu – bardzo często okazuje się, że już po kilkunastu minutach udaje się rozwiązać problem i kontynuować jazdę. Jeśli się nie uda, to Twój samochód zostanie bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewieziony do mechanika – najbliższego lub wskazanego przez Ciebie. Holowanie może odbyć się na lawecie albo na sztywnym holu, niezależnie od tego, jaka metoda zostanie Ci zaproponowana (w zależności od rodzaju pojazdu i jego stanu), możesz mieć pewność, że zostanie profesjonalnie wykonane, a Ty spokojnie możesz oczekiwać na diagnozę auta u mechanika.

Czy to takie drogie?

Wiele osób powstrzymuje się przed skorzystaniem z usług pomocy drogowej w obawie o wysokie koszty. W końcu nikt nie lubi przepłacać – zwłaszcza za coś, co możemy wykonać samodzielnie. To prawda, że wielu z nas potrafi naprawić swoje auto samodzielnie – ale najczęściej w garażu, przy weekendzie i bez pośpiechu. Jeśli jednak spieszysz się na wakacje, jesteś w drodze do pracy, albo z innych przyczyn nie masz aktualnie kilku godzin na szukanie przyczyn usterki i tak się składa, że na wyprawę nad morze nie zabrałeś ze sobą kompletu narzędzi, to najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem będzie zadzwonienie po pomoc drogową. Zwłaszcza że nie jest to aż tak duży wydatek i najprawdopodobniej wydasz sto czy dwieście złotych – to zbyt mało, aby zmarnować sobie i swojej rodzinie wakacje! Dlatego, jeśli Twoje auto odmówi posłuszeństwa, nie trać czasu i jak najszybciej pozwól sobie pomóc – być może dojedziesz do celu jeszcze zgodnie z planem!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here