Technologia Bluetooth polega na bezprzewodowym połączeniu różnych urządzeń ze sobą, np. kilku smartfonów, komputera i telefonu czy tabletu z systemem audio (lub innymi systemami). Do obsługiwania „niebieskiego zęba” służą specjalne adaptery, jednak wiele nowoczesnych urządzeń elektronicznych jest wyposażonych we wbudowany moduł Bluetooth.

Maksymalny zasięg połączenia jest zależny od klasy mocy: w klasie 1 urządzenie może przesyłać dane na odległość nawet 100 m, w klasie drugiej (najpowszechniejszej) – do 10 m, zaś najsłabsze adaptery w klasie 1 umożliwiają krótkie połączenia do 1 m.  Dzięki technologii Bluetooth możesz m.in. zgrywać zdjęcia z telefonu do komputera bez użycia kabla USB i przesyłać pliki pomiędzy dwoma smartfonami bez płacenia za MMS. Kierowcy mogą natomiast podłączyć Bluetooth do radia samochodowego – jakie korzyści zapewnia takie rozwiązanie?

Uniwersalny zestaw Bluetooth do każdego radia samochodowego

Adapter Bluetooth kompatybilny z różnymi markami radioodtwarzaczy samochodowych to gadżet, który zrewolucjonizuje Twoje pojęcie o komforcie jazdy. To zgrabne urządzenie odbiera sygnał z dowolnego sprzętu (tabletu, smartfona, laptopa) i przenosi go do systemu grającego zainstalowanego w aucie. Adapter nie wymaga skomplikowanych podłączeń, wystarczy radio ze standardowym wejściem AUX IN (czyli na kabel mini-JACK) oraz slot USB do zasilania. Uniwersalne adaptery Bluetooth do radia samochodowego często mają w zestawie przejściówkę USB do gniazda zapalniczki. Tym sposobem możesz z nich korzystać nawet wówczas, gdy nie masz slotu USB w aucie.

Jakie korzyści dla kierowcy zapewnia technologia Bluetooth?

Chcesz swobodnie prowadzić samochód, a jednocześnie móc odbierać połączenia telefoniczne, wygodnie zarządzać odtwarzaniem muzyki, a nawet pisać SMSy? Wszystkie te czynności wykonasz zgodnie z prawem, bez zdejmowania rąk z kierownicy, właśnie dzięki adapterowi Bluetooth do radia samochodowego.

Nowoczesne urządzenia współpracują z systemami iOS i Android, umożliwiając głosowe sterowanie smartfonem. Po wydaniu odpowiedniej komendy możesz sprawdzić pogodę, a nawet odebrać i napisać SMS, dzięki czemu nie musisz zjeżdżać na pobocze, by odpowiedzieć na ważną wiadomość.

Im bardziej zaawansowany zestaw Bluetooth do radia samochodowego, tym więcej funkcji możesz obsługiwać. Za niecałe 300 zł możesz kupić markowy adapter, który umożliwia sterowanie nawigacją i połączenie ze smartfonem za pomocą modułu NFC.

Niemniej, mimo rozmaitych „bajerów”, technologia Bluetooth posłuży Ci przede wszystkim do obsługi muzyki w samochodzie i wygodnego prowadzenia rozmów telefonicznych. Po połączeniu urządzenia przenośnego z samochodowym systemem audio możesz cieszyć się głośnym i czystym dźwiękiem podczas słuchania ulubionych kawałków. Co więcej, dzięki funkcji sterowania głosem i pilotowi z intuicyjnymi klawiszami możesz korzystać ze smartfona bez odwracania wzroku od jezdni. Tym samym Bluetooth nie tylko poprawia komfort kierowcy podczas jazdy, ale i skutecznie dba o bezpieczeństwo na drogach.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here